Анонімний акаунт у Х (колишній Twitter) спричинив бурхливі злет і падіння на фондових ринках. Усе через те, що опублікував фейкову новину, що президент США Дональд Трамп нібито думає призупинити дію мит на 90 днів.
Про це пише Financial Times.
Удень 7 квітня в медіа поширили новину про те, що директор Національної економічної ради США Кевін Гассет нібито сказав, що Трамп розглядає 90-денну паузу в запровадженні мит. Ведучі американського телеканалу CNBC прочитали цей заголовок у прямому ефірі, намагаючись пояснити, чому ринок раптово почав рости.
Індекс S&P 500 виріс майже на 6% після появи цього заголовка. Але вже за годину Білий дім спростував інформацію — жодного плану про призупинення тарифів не було. Акції впали майже на ту ж саму величину.
Зрозуміти, звідки взялась інформація про нібито слова Гассета, виявилося непросто. Імовірне першоджерело — користувач із юзернеймом @DeItaone в X, який використовує ім’я *Walter Bloomberg. Він не має стосунку до американського агентства Bloomberg, а сам акаунт базується у Швейцарії. Основна діяльність Волтера Блумберга — копіювати заголовки фінансових новин і постити на своїй сторінці.
О 10:13 ранку Волтер Блумберг опублікував пост із фейковою заявою Гассета. Пост швидко розлетівся мережею, адже на Блумберга підписані 848 тисяч людей. І хоча згодом він видалив пост, скриншоти збереглися.
Дехто припускає, що дезінформація могла виникнути через неточну розшифровку інтерв’ю Кевіна Гассетта на телеканалі Fox News. Там він сказав лише: «Президент [Трамп] вирішуватиме те, що вважатиме за потрібне». Це не було підтвердженням жодної паузи в тарифах, і до того ж інтерв’ю вийшло майже за 2 години до фейкового посту Волтера Блумберга.
Акаунт під назвою Hammer Capital опублікував той самий пост о 10:11 ранку — тобто раніше за акаунт Walter Bloomberg, CNBC або будь-яке інше джерело, яке вдалося знайти журналістам Financial Times.
Багато фінансових новинних стрічок мають дорогу підписку, тому деякі трейдери орієнтуються на агрегатори в соцмережах, як-от @DeItaone. Це свідчить про вразливість ринку до інформаційних вкидів — тому навіть анонімний пост може спричинити 6-відсоткове коливання ринку.
Крім того, ринок реагує не тільки на факти, а й на очікування. Як жартома підсумував один з аналітиків:
«Ми злетіли на 8% через фейковий заголовок, обвалились, коли зрозуміли, що це фейк, а потім знову злетіли — коли подумали: якщо ми настільки реагуємо на фейк, уявіть, як ми відреагуємо на справжню новину».
Нагадаємо, що катастрофа на фінансових ринках, спровокована тарифами президента США Дональда Трампа, продовжилася 7 квітня. Азіатські акції обвалилися з відкриття торгів, а ф’ючерси на акції в США показали, що втрата 5 трлн доларів минулого тижня це не межа.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в ході телефонної розмови з високою представницею ЄС із…
Росія і Україна завтра мають провести новий великий обмін полоненими за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів.
Tesla коригує плани виробництва електричного пікапа Cybertruck. За словами робітників заводу Tesla, виробництво почали скорочувати із…
Російські війська продовжують посилювати свою присутність у населеному пункті Калинове на Донеччині.
Президент США Дональд Трамп заявив про зниження цін на продукти у Сполучених Штатах, зокрема цін на яйця.