Міністри закордонних справ Японії, Німеччини, Індії та Бразилії, які входять до групи G4, оприлюднили спільну заяву, в якій підкреслили нагальну необхідність реформування Ради Безпеки ООН.
(GERMANY OUT) Der Konferenzsaal - United Nations Security Council Room - im UN-Gebäude (Vereinte Nationen) in New York: In der Mitte des Raumes sind die Sitzplätze im Kreis angeordnet, an den Wänden befinden sich weitere Sitzreihen, die Plätz sind unbesetzt. An der Wand im Hintergrund hängt ein Gemälde. . (Photo by Frank Ossenbrink/ullstein bild via Getty Images)
Про це пише видання Nippon.
В заяві йдеться, що “нездатність Ради Безпеки ООН ефективно та своєчасно вирішувати сучасні глобальні виклики посилює нагальну потребу в її всеосяжній реформі, щоб вона краще відображала сучасні геополітичні реалії”.
Держави-члени G4 підтвердили свою політику розширення постійного і непостійного членства в Раді Безпеки, зокрема шляхом співпраці зі США та африканськими країнами.
Цей крок є відповіддю на повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке показало, що Рада Безпеки ООН не здатна ефективно реагувати на такі кризи.
Росія, одна з постійних членів Ради Безпеки, має право вето, яке вона використовувала, щоб заблокувати всі резолюції, які засуджують її дії в Україні.
Раніше президент України Володимир Зеленський запропонував реформувати Раду безпеки ООН розширивши склад постійних членів та надати Генеральній асамблеї право долати вето членів Радбезу.
Голова Європейської Ради Шарль Мішель також запропонував призупинити членство Росії в Радбезі.
Реформа Ради Безпеки ООН є складним завданням, оскільки вимагає згоди всіх п’яти постійних членів. Однак, з огляду на нинішню ситуацію, вона є більш актуальною, ніж будь-коли раніше.
Що цьому передувало
25 лютого 2022 року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій засудила вторгнення Росії в Україну.
2 березня 2022 року Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка вимагала від неї припинення вторгнення в Україну. 24 березня 2022 року США, Велика Британія та Канада оголосили про виведення своїх дипломатів з Ради Безпеки ООН у знак протесту проти вторгнення Росії в Україну.
25 березня 2022 року президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія повинна бути виключена з Ради Безпеки ООН.
26 березня 2022 року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка скликала спеціальний саміт з реформи Ради Безпеки ООН.
Фото: Getty Images
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.