Міністри закордонних справ країн G7, які зустрічаються в Італії в понеділок і вівторок, пообіцяють вжити "заходів, які відповідають нашим правовим системам, проти суб'єктів у Китаї та інших третіх країнах", які підтримують російську "військову машину".
Про це йдеться у попередньому проєкті комюніке, з яким ознайомилось агентство Bloomberg. Про санкції ЄС також повідомляє Bloomberg в іншому матеріалі.
Очікується, що глави МЗС країн G7, які зустрінуться в Італії 25-26 листопада, пообіцяють вжити “відповідних заходів, що відповідають їхнім правовим системам, проти суб’єктів у Китаї та інших третіх країнах”, що підтримують російську “військову машину” в Україні.
Якщо таке формулювання стосовно Китаю буде ухвалене, це означатиме ескалацію в порівнянні з попередньою зустріччю міністрів закордонних справ країн G7, яка проходила у квітні.
Тоді Китай закликали припинити підтримку Росії товарами подвійного призначення, повідомляє Bloomberg.
У матеріалі також сказано, що держави групи G7 пообіцяють надалі «чинити тиск на російські доходи від енергоносіїв, металів та інших сировинних товарів, реалізуючи теперішні заходи та здійснюючи подальші дії проти тіньового флоту».
Bloomberg пише, що востаннє розмови про Китай виникли після того, як у липні агентство повідомило, що китайські та російські компанії розробляють ударний безпілотник, схожий на іранську модель. Це своєю чергою викликало побоювання, що Пекін може наблизитися до надання летальної допомоги РФ, від якої застерігали західні чиновники, зазначається в матеріалі.
Європейський Союз хоче запровадити санкції проти кількох китайських фірм, які допомагали компаніям Росії розробляти ударні безпілотники. Ймовірно, під обмеження потраплять також чиновники Північної Кореї. Заходи розглядають в межах 15-го санкційного пакета блоку. Деякі фірми Китаю вже під санкціями США і Великої Британії. Єврокомісія, як пише агентство, може обмежити ще більше російських нафтових танкерів, щоб не дати Москві обійти уже чинні обмеження. Більш як 45 танкерам можуть закрити доступ до європейських портів і послуг.
Міністри закордонних справ країн G7 на зустрічі в Італії обговорять заходи проти інших країн, які підтримують війну Росії в Україні. Заходи ЄС потребуватимуть підтримки всіх 27 членів блоку. Брюссель пропонує накласти обмеження на:
Під санкціями в межах 15-го пакета ЄС можуть опинитися понад 50 фізичних та майже 30 юридичних осіб. Переважно це військові виробництва РФ та фірми, які їм допомагають.
Інші санкції торкнуться російських фірм, які транспортують нафту, військовослужбовців і підприємців. ЄС пропонує ввести торговельні обмеження для близько 30 організацій, що постачають Кремлю заборонені технології для виготовлення зброї. До переліку увійшли фірми з Росії, Сербії, Ірану, Індії, Таїланду, Об’єднаних Арабських Еміратів, Китаю і Гонконгу.
Ще ЄС пропонує механізм, який дозволить центральним депозитаріям цінних паперів ЄС розморозити частину грошових коштів, що зберігаються у них, у звʼязку зі зростанням судових розглядів у Росії.
У вересні заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл заявив, що Китай надає Росії «дуже суттєву» допомогу для зміцнення її військової машини. Натомість Москва передає свої військові технології підводних човнів і ракет, які ретельно охороняються.
15 листопада німецька газета Frankfurter Allgemeine, посилаючись на джерела, писала, що ЄС обговорює можливість введення санкцій проти Китаю через постачання Росії зброї для війни проти України.
18 листопада видання Bild повідомляло, що в німецькому уряді вважають, що влада Китаю надає підтримку безпілотними літальними апаратами країні-агресорці РФ у війні проти України.
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…