Міністр енергетики Герман Галущенко ухилився від питання народних депутатів про відносини з Тимуром Міндичем, якого вважають людиною, яка має вплив на ОП і, зокрема, енергетику.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Галущенко прийшов в Раду в рамках години запитань до уряду.
Народні депутати з фракції “Голосу” та “ЄС”, які підозрюють його в лобіюванні і просуванні багатомільярдного проєкту побудови нових реакторів Хмельницької АЕС, ставили запитання щодо його звʼязків з Тимуром Міндічем — колишнім бізнес-партнером Ігоря Коломойського.
Як повідомляє Железняк, Галущенка запитали, чи знайомий він з Міндічем, які у них відносини і яку роль Міндіч відіграє в управлінні енергетикою.
“Міністр чомусь вирішив відповідати лише на останнє запитання і ….сказав, що керує енергетикою тільки він. На перші два чомусь вирішив промовчати. З третього разу Галущенко видавив з себе відповідь, чи знайомий він з Міндічем: Я знайомий з багатьма людьми, мені вже 52 роки, — пише нардеп. – На що мій колега Гончаренко прокоментував, що йому наприклад 44 роки і він якось досі з Міндічем не знайомий”.
Раніше Железняк повідомив, що адвокат Галущенка написав заяву на ім’я спікера Руслана Стефанчука, в якій поскаржився на порушення депутатом норм етики. Зокрема, в заяві йдеться, що нардеп використав щодо Галущенка “такі образливі слова як “подонок”, “його корупціонерах”, “розповість про свою корупцію”. Адвокат просить комітет депутатської етики розібратись і поінформувати міністра.
Нагадаємо, 10 січня під час години запитань до уряду в парламенті виникла гостра суперечка між народною депутаткою, членкинею Комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Інною Совсун (“Голос”) та міністром енергетики Германом Галущенком. Причиною конфлікту стала добудова третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.
Совсун наголошувала, що публічні заяви про всебічну підтримку цього проєкту з боку американських партнерів не відповідають дійсності.
Очільник Міненерго відповів, що в законі щодо добудови блоків прямо зазначено, що вони працюватимуть на американському паливі. Міністр також розкритикував Совсун, звинувативши її у створенні негативного враження про енергетичну політику України за кордоном.
Згодом Галущенко попросив вибачення за емоційний тон і зазначив, що в ЄС немає єдиної позиції щодо розвитку атомної енергетики, посилаючись на різні підходи серед країн-членів. За його словами, представниця ЄС в Україні Катаріна Матернова підтвердила, що ЄС не коментує питання добудови українських блоків, оскільки це не входить до компетенції Європейського Союзу.
Цей конфлікт став приводом для запуску процедури відставки Галущенка з посади міністра енергетики.
Народний депутат України, член комітету з питань енергетики Інна Совсун заявляла, що пропозиція про добудову енергоблоків на ХАЕС є неадекватною.
«Єдиною оцінкою вартості добудови енергоблоків є техніко-економічне обґрунтування будівництва, затверджене урядом ще у 2018 році, тобто вже 6 років тому. На той час оцінка проєкту становила 76,8 млрд грн, або понад $2,8 млрд. За ці шість років змінилося все. Але ніхто в уряді чи „Енергоатомі“ не озвучує публічно новий кошторис», — зазначила вона.
Пізніше Матернова в інтерв’ю Інтерфакс-Україна підтвердила, що “ЄС не висловив офіційної позиції ні за, ні проти будівництва нових блоків Хмельницької АЕС. Рішення про будівництво нових атомних генерувальних потужностей в Україні має ухвалювати виключно її влада.
На засіданні енергокомітету Верховної Ради його голова Андрій Герус заявив, що Україна має менш ніж два місяці, щоб ухвалити рішення про купівлю у Болгарії реакторів для третього і четвертого енергоблоків ВВЕР-1000 на Хмельницькій АЕС.
Вартість реакторів – 600 млн євро.
Галущенко, який брав участь у засіданні енергокомітету онлайн, сказав, що на це будуть залучені кредитні кошти.
У 2006 році Росатом виграв міжнародний тендер на будівництво двох енергоблоків ВВЕР-1000 на АЕС Белене у Болгарії, але через три роки проєкт було зупинено. У 2012 році Болгарія взагалі відмовилась від будівництва станції й тепер готова продати реактори Україні.
"Tati Part Time" – це румунська комедія, режисером якої виступила Летішія Роскулет. Фільм розповідає про…
"Borderline" – це комедійний трилер із елементами жахів, режисером якого виступив Джиммі Ворден. Фільм розповідає…
"The Present" – це американський комедійний фентезійний фільм, режисером якого виступив Крістіан Діттер. Стрічка розповідає…
"The Balconettes" – це нестандартний фільм, який поєднує гумор, жахи та соціальну сатиру. Він викликає…
Світова прем'єра фільму відбулася 22 квітня в Лондоні. Фільм завершує П’яту фазу кіновсесвіту Marvel. У…
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин зазначив, що напруження зберігається і на Оріхівському напрямку, зокрема…