Канцлер Австрії Карл Негаммер зазначив, що повідомлення про зупинку було очікуваним, і країна підготувалася до цього.
Російський “Газпром” припиняє постачання австрійській енергетичній компанії OMV, пише Reuters.
При цьому РФ продовжує закачувати невеликі обсяги газу до Європи через Україну. В МЗС України заявили про черговий енергетичний шантаж Москви.
“Відключивши Австрію від газу, Росія знову використовує енергію як зброю. Проте австрійський уряд, безсумнівно, забезпечить енергетичну безпеку та відмовиться від шантажу. Ера Європи, яка покладалася на російський газ, закінчилася. Час повністю скоротити російські енергетичні прибутки — і фінансування війни”, — написав очільник МЗС Андрій Сибіга.
Канцлер Австрії Карл Негаммер зазначив, що повідомлення про зупинку було очікуваним, і країна підготувалася до цього, газосховища достатньо заповнені, щоб не залишити громадян без тепла.
Росія до війни в Україні втратила майже всіх своїх європейських клієнтів, оскільки ЄС намагався зменшити свою залежність від російського газу, а газопровід “Північний потік” до Німеччини був підірваний у 2022 році.
Газопровід Уренгой-Помари-Ужгород (УПУ) через Україну має бути зупинений наприкінці цього року, оскільки Україна не хоче продовжувати п’ятирічну транзитну угоду, яка постачає газ до Словаччини, Чехії та Австрії. “Газпром” може постачати частину газу іншим маршрутом, наприклад, через “Турецький потік”, Болгарію, Сербію чи Угорщину.
“Хоча обсяги транзиту російського газу, що залишилися, невеликі, це питання залишається дилемою для ЄС. Багато членів ЄС, такі як Франція та Німеччина, заявили, що більше не купуватимуть російський газ, але позиція Словаччини, Угорщини та Австрії, які мають тісніші зв’язки з Москвою, кидає виклик спільному підходу ЄС. Країни, які досі отримують російський газ, стверджують, що це найбільш економічне паливо, а також звинувачують сусідні країни ЄС у встановленні високих транзитних тарифів для альтернативних поставок”, — йдеться у матеріалі.
Австрійська держкомпанія OMV має довгостроковий контракт із Газпромом, що діє до 2040 року. Вона отримує приблизно половину усього російського газу, який транзитує Україна. У 2023 році завдяки російському газу Австрія стала нетто-експортером енергоресурсів уперше за 20 років.
Потенційні втрати у постачанні австрійська сторона оцінює приблизно у 5 ТВт-год на місяць, тобто приблизно 6 млрд кубометрів на рік.
Росія повністю зупинила постачання газу Північним потоком в Німеччину у серпні 2022 року, намагаючись шантажувати Європу цінами на газ.
У вересні 2022 року на трасі газопроводів Північний потік сталися вибухи, після чого три з чотирьох ниток трубопроводу стали непридатними для експлуатації.
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…