Начальник російського генерального штабу генерал Валерій Герасимов зателефонував голові Об'єднаного комітету начальників штабів США генералу Чарльзу Брауну аби зокрема обговорити удар "Орєшніка" по Україні.
Про це пише The New York Times.
Розмова відбулася 27 листопада, через шість днів після удару ракети “Орєшнік” по місту Дніпро, який диктатор Володимир Путін назвав відповіддю на дозвіл Україні бити американськими ракетами по території РФ. Запуск “Орєшніка” також супроводжувався заявами Путіна про право Росії завдавати ударів по країнах, які постачають зброю Україні.
У ході бесіди Герасимов нібито заявив, що запуск балістичної ракети середньої дальності “Орєшнік” був запланований заздалегідь і не є реакцією Росії на застосування Україною американських ракет ATACMS по території РФ.
Як повідомляє ABC News, Герасимов ініціював цю бесіду, щоб попередити про випробування гіперзвукових ракет у східній частині Середземного моря. Він закликав американські військово-морські сили триматися подалі від цільової зони для забезпечення безпеки.
“На прохання генерала Герасимова генерал Браун погодився не оголошувати про дзвінок заздалегідь”, – заявив речник Брауна, капітан Джеріл Дорсі, додавши, що під час розмови обговорювали глобальні й регіональні питання безпеки, зокрема війну в Україні.
“На прохання генерала Герасимова генерал Браун погодився не оголошувати про зміст дзвінка”, – додав Дорсі.
20 листопада після отримання дозволу бити далекобійними ракетами по території РФ Україна атакувала історичну садибу в Мар’їно у Курській області, де розташований командний пункт російських військ.
Після цього росіяни вдарили по Дніпру однією з модифікації міжконтинентальної ракети РС-26 “Рубєж”, яка була створена виключно для ядерних боєголовок. Тоді Путін заявив, що удар був завданий принципово новою ракетою “Орєшнік” і пригрозив такими ударами країнам, які дозволяють Україні застосовувати свою зброю на території РФ.
Нагадаємо, експерти Defense Express припускають, що ракета “Орєшнік”, про яку говорив Путін, може бути лише іншою назвою для вже відомої РС-26 “Рубіж”. У робочій документації російського ВПК такі подвійні назви – звична практика.
Профільне видання Defence Express зауважує, що, наприклад, крилата ракета Х-101 у росіян також має назву “Іздєліє 504”.
Використання різних назв має на меті створити враження про розробку принципово нової зброї, щоб залякати Захід.
“У використанні позначення “Орєшнік” Кремль явно переслідував мету психологічного впливу на країни Заходу: створити враження, що у розпорядженні РФ начебто з’явились нові та невідомі ракетні спроможності, що своєю чергою має працювати на залякування цивілізованого світу, – пише видання. – В цьому контексті цілком доречно згадати про поняття “стратегічна невизначеність”. І заодно виникає цілком логічний посил про те, що на цьому етапі краще не оперувати позначенням “Орєшнік”, аби не давати Путіну можливість розширювати “стратегічну невизначеність” для шантажу цивілізованого світу”.
Як розповіли опозиційному виданню The Moscow Times четверо чинних чиновників із різних ешелонів російської влади, Кремль, військові та спецслужби провели спеціальну пропагандистську операцію з нібито найновішою ракетою, щоб “шуганути Берлін та інших європейців, щоб було непереливки”.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою.
Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що слова президента США Дональда Трампа про Крим «повністю збігаються»…
Голова Міноборони США Піт Гегсет розпорядився переобладнати одне з приміщень у Пентагоні на студію, де…
Кардинал Джованні Анджело Беччіу, засуджений Ватиканом за фінансові злочини, заявив, що має право брати участь…
Гібридні атаки Росії на Європейський Союз, що наростають, сама Москва вважає війною, тому європейцям теж…
Унаслідок чергової атаки російських військ по Києву постраждав тенісний спорткомплекс "Антей", розташований у мікрорайоні Авіамістечко,…