Він розказав, що справа не лише у війні. Спортсмен зазначив, що свого часу в Хорватії його «прийняли як рідного», а після олімпійської медалі хлопцеві навіть здалося, що люди там раділи за нього більше, ніж в Україні.
Про це він розповів в інтерв’ю хорватському виданню Glas Slavonije.
За його словами, процес отримання громадянства досі триває, тому він поки що не знає, коли отримає дозвіл виступати під хорватським прапором. Однак спортсмен припускає, що це станеться вже наступного року.
Він не назвав конкретного моменту, коли він вирішив змінити громадянство, сказавши лише, що це було, «як сніг з гори сходить — спочатку маленькою грудкою, а потім стає більшою».
«І річ не лише у війні в Україні. Було багато причин, які спонукали мене до такого рішення. (…) Я відчуваю моральний обов’язок перед людьми в Осієку, перед Володимиром, паном Піпунічем. Тут мене прийняли, я практично жив у них — спав, тренувався і харчувався в залі «Сокол». Коли я здобув олімпійську медаль, мав відчуття, що місцеві люди раділи більше, ніж у мене на батьківщині», — розповідає Ковтун.
Він також прокоментував осуд, із яким він зіткнувся після свого рішення. За його словами, у людей в Україні «зараз значно важливіші турботи».
«Мені було трохи сумно в перший день, коли я побачив, що мені написали в Instagram, але потім я сказав: “Ну, пишіть, що хочете”. Я вважаю, що це все нормальна реакція. В Україні війна, у людей проблеми більші, і вони через це стали досить агресивними, тому що непросто постійно жити в стресі, коли кожен день можна втратити життя», — сказав спортсмен, водночас додавши, що також отримував і підтримку.
Він також сказав, що його батько і сестра вже давно живуть у Польщі, а його мати скоро туди теж переїде. Він сам з початку повномасштабної війни ще не був в Україні.
Зазначимо, що медіа вже давно писали, що Ковтун розглядає варіант зміни спортивного громадянства. Після цього Мінспорту ініціювало розмову із тренеркою гімнаста.
А в січні в Хорватії оголосили, що спортсмен все-таки змінить своє спортивне громадянство. Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт висловив розчарування таким рішенням Ковтуна, сказавши, що це означає, що «ви не хочете бути українцями».
21-річний гімнаст народився в Черкасах. Цьогоріч він став срібним призером Олімпійських ігор. Також є володарем бронзи чемпіонату світу та Європи з багатоборства, призером юніорського чемпіонату світу, шестиразовим чемпіоном Європи серед юніорів, призером чемпіонату Європи серед юніорів, багаторазовим чемпіоном та призером Європейського юнацького олімпійського фестивалю.
У 2021 році Міжнародна федерація гімнастики (FIG) затвердила новий елемент, названий на честь Ковтуна, який виконав його на змаганнях Кубка світу зі спортивної гімнастики.
Ілля Ковтун — заслужений майстер спорту України.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.