В Українській православній церкві (Московського патріархату) засудили патріарха РПЦ Кіріла, за те, що після початку повномасштабного вторгнення він став на бік політичного керівництва РФ та виправдовує військову агресію проти України, і наполягають, що не підпорядковуються РПЦ. Тим самим УПЦ МП, фактично, визнали свою неканонічність, оскільки не мають статусу автокефалії.
«На жаль, після початку повномасштабного вторгнення московський патріарх Кіріл повністю став на бік російського політичного керівництва, послідовно виправдовуючи військову агресію проти України. Тому вже в перші тижні війни численні священники нашої церкви почали заявляти про свою незгоду зі словами та діями патріарха Кіріла», – зазначив він.
Онуфрій наполягає, що 27 травня 2022 року переважна більшість делегатів собору УПЦ МП виступила за повне відокремлення від московського патріархату і вилучила зі свого статусу всі пункти про зв’язок із російською православною церквою.
За словами митрополита, «собор однозначно засудив російську військову агресію проти України та висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо цієї війни».
«Ми більше не є частиною московського патріархату. Собор чітко заявив про прагнення нашої церкви до повної канонічної незалежності. І на цей час ми вже маємо всі атрибути такої незалежності», — акцентував предстоятель УПЦ МП.
Нагадаємо, навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесла зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.
УПЦ не зверталася до інших православних церков (зокрема до Константинопольського патріарха) по визнання автокефалії.
20 серпня 2024 року у Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з Росією.
Закон про регулювання діяльності релігійних організацій має унеможливити діяльність церков, які керуються державою, що здійснює агресію проти України, — Росією.
Релігійні організації, які підозрюються в співпраці з Російською православною церквою, будуть перевірятися відповідною експертною комісією. Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Якщо комісія зафіксує порушення — ДЕСС видасть припис церкві на виправлення ситуації.
У єдиній школі з українською мовою навчання в окупованому Криму, про яку звітувала окупаційна адміністрація,…
Палата представників Конгресу США в четвер, 22 травня, ухвалила великий податковий законопроєкт, підтриманий американським президентом…
У місті Новий Розділ на Львівщині група чоловіків побила військовослужбовця ТЦК Нестора Дидика, якого перевели…
За даними правоохоронців, на ексрадника президента-втікача Януковича Андрія Портнова, який був убитий у Мадриді 21…
Північнокорейські командири страчували своїх підлеглих, щоб ті не здавалися в полон до українських військових, після…
Швейцарія підтвердила свою готовність прийняти майбутні зустрічі щодо мирного врегулювання.