Categories: Без рубрики

Глава УПЦ МП публічно засудив Кіріла і наполягає, що вони більше не є частиною московського патріархату

В Українській православній церкві (Московського патріархату) засудили патріарха РПЦ Кіріла, за те, що після початку повномасштабного вторгнення він став на бік політичного керівництва РФ та виправдовує військову агресію проти України, і наполягають, що не підпорядковуються РПЦ. Тим самим УПЦ МП, фактично, визнали свою неканонічність, оскільки не мають статусу автокефалії.

Про це предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій заявив у зверненні з нагоди третьої річниці собору у Феофанії.

«На жаль, після початку повномасштабного вторгнення московський патріарх Кіріл повністю став на бік російського політичного керівництва, послідовно виправдовуючи військову агресію проти України. Тому вже в перші тижні війни численні священники нашої церкви почали заявляти про свою незгоду зі словами та діями патріарха Кіріла», – зазначив він.

Онуфрій наполягає, що 27 травня 2022 року переважна більшість делегатів собору УПЦ МП виступила за повне відокремлення від московського патріархату і вилучила зі свого статусу всі пункти про зв’язок із російською православною церквою.

За словами митрополита, «собор однозначно засудив російську військову агресію проти України та висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо цієї війни».

«Ми більше не є частиною московського патріархату. Собор чітко заявив про прагнення нашої церкви до повної канонічної незалежності. І на цей час ми вже маємо всі атрибути такої незалежності», — акцентував предстоятель УПЦ МП.

Нагадаємо, навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесла зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.

УПЦ не зверталася до інших православних церков (зокрема до Константинопольського патріарха) по визнання автокефалії.

20 серпня 2024 року у Верховній Раді ухвалили законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних з Росією.

Закон про регулювання діяльності релігійних організацій має унеможливити діяльність церков, які керуються державою, що здійснює агресію проти України, — Росією.

Релігійні організації, які підозрюються в співпраці з Російською православною церквою, будуть перевірятися відповідною експертною комісією. Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Якщо комісія зафіксує порушення — ДЕСС видасть припис церкві на виправлення ситуації.

Recent Posts

У єдиній українськомовній школі в окупованому Криму немає підручників українською — правозахисниця

У єдиній школі з українською мовою навчання в окупованому Криму, про яку звітувала окупаційна адміністрація,…

6 хв. ago

Палата представників США після запеклих суперечок ухвалила великий податковий законопроєкт Трампа

Палата представників Конгресу США в четвер, 22 травня, ухвалила великий податковий законопроєкт, підтриманий американським президентом…

22 хв. ago

На Львівщині побили майданівця та добровольця, якого перевели на роботу в ТЦК

У місті Новий Розділ на Львівщині група чоловіків побила військовослужбовця ТЦК Нестора Дидика, якого перевели…

28 хв. ago

Іспанські правоохоронці досі шукають підозрюваних у вбивстві Портнова — МЗС України

За даними правоохоронців, на ексрадника президента-втікача Януковича Андрія Портнова, який був убитий у Мадриді 21…

30 хв. ago

Щоб не здалися у полон ЗСУ: командири КНДР страчували своїх підлеглих, – ЗМІ

Північнокорейські командири страчували своїх підлеглих, щоб ті не здавалися в полон до українських військових, після…

33 хв. ago

Єрмак стверджує, що Швейцарія готова прийняти майбутні зустрічі щодо миру в Україні

Швейцарія підтвердила свою готовність прийняти майбутні зустрічі щодо мирного врегулювання.

33 хв. ago