Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз має все необхідне для захисту від митних заходів з боку США.
BRUSSELS, BELGIUM - MARCH 17: Ursula von der Leyen, President of the European Commission, attends a roundtable meeting during the 9th International Conference in Support of Syria at the European Council headquarters on March 17, 2025 in Brussels, Belgium. The European Union is convening its 9th conference in support of Syria - the first to include Syrian interim authorities, following the fall of the Assad regime in December. The event's theme, 'Standing with Syria: meeting the needs for a successful transition,' aims to gather international support for the country during its recovery and development, in the wake of more than thirteen years of civil war. (Photo by Omar Havana/Getty Images)
Про це вона сказала під час виступу в Європарламенті 1 квітня.
Вона заявила, що «дуже багато європейців почуваються вкрай розчарованими» заявами зі США.
«Скажу чітко: не Європа почала це протистояння. Ми вважаємо, що це неправильно. Але […] у нас є все необхідне для захисту наших людей і нашого процвітання. У нас найбільший єдиний ринок у світі. У нас є сили домовлятися. У нас є сила протистояти. Ми завжди будемо відстоювати Європу», — сказала вона.
Фон дер Ляєн повторила, що торгова війна не потрібна нікому: ні в США, ні в Європі — Європейський Союз залишається відкритим до переговорів.
«Ми будемо підходити до цих переговорів з позиції сили. Європа має багато карт — від торгівлі до технологій і розміру нашого ринку. Але ця сила також базується на нашій готовності вживати твердих контрзаходів. Усі інструменти на столі», — сказала вона.
Глава ЄК повідомила, що вже говорила з главами держав і урядів країн ЄС щодо наступних кроків. Основною метою є «знайти конструктивне рішення». Однак у ЄС є «потужний план вжити заходів у відповідь, якщо це буде необхідно».
Урсула фон дер Ляєн наголосила, що ЄС продовжить диверсифікувати торгівлю з іншими партнерами. А також планує подвоїти свій єдиний ринок, «зруйнувати бар’єри, що залишилися».
Нагадаємо, адміністрація США оголосила про підвищення на 25% мит на імпорт сталі, алюмінію, автомобілів і автозапчастин з низки країн. Це, зокрема, зачіпає українську металургійну галузь. Для України металургійна продукція становила 57,9% в експорті до США. Наступними секторами, які зіткнуться з підвищенням мит, будуть напівпровідники, фармацевтика тощо.
Президент США Дональд Трамп оголосив, що готується оприлюднити нові «взаємні» мита, але пообіцяв, що буде «дуже добрим» до торгових партнерів. За його словами, мита стосуватимуться «всіх країн».
Російська влада зацікавлена у поступовому здешевленні рубля до рівня 100 за долар, що може допомогти…
Європейські лідери, з якими Дональд Трамп поговорив після дзвінка з Володимиром Путіним 19 травня, неприємно…
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі заявив, що в межах нового оборонного пакту між…
Президент США Дональд Трамп заявив, що готовий "відійти" від переговорів щодо припинення війни Росії проти…
Речник Кремля Дмитро Пєсков зробив низку заяв після розмови президента США Дональда Трампа і правителя…
Із 202 населених пунктів Сумської області евакуювали понад 52 тисячі осіб.