Categories: Без рубрики

Голова «Нафтогазу» оцінив енергоефективність та екологічність Дарницької ТЕЦ: інші станції братимуть приклад

Компанії домовились про подальшу співпрацю з метою реалізації перспективних проектів.

Необхідно впроваджувати позитивний досвід Дарницької ТЕЦ в роботі інших електростанцій України. Про це під час візиту на підприємство наголосив голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко, повідомляє «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

«Дарницька ТЕЦ демонструє дуже вдалий приклад, як за рахунок технологцічних зрушень, викоритстання технологій, їм вдається суттєво підвищити енергоефективність, зменшити неефективне використання природного газу, впроваджувати екологічніц технології, зменшувати викиди» — розповів Вітренко.

Наприкінці 2021 року на котлі №9 станції впроваджено автоматичну систему контролю факела пальників, що дозволяє станції відмовитися від використання газу для підсвічування спалювання вугілля.

«Введення в роботу дозволяє економити газ при роботі котлів. Станція є пило-вугільною, для роботи необхідна газова підсвітка. Нині з газом у нас проблеми, і в планах у нас на Дарницькій ТЕЦ до кінця місяця встановити таке ж обладнання на котлі №7, до кінця березня на котлі №8. Котел №4 — закінчити такі ж роботи до кінця першого півріччя року» — уточнив технічний директор ТЕЦ Ігор Бабенко.

Встановлені датчики на котлах вимірюють інтенсивність пульсації факела. Інформація передається на щит управління. У разі чого — спрацьовує сигналізація. Вона дозволяє оперативно реагувати на можливі зміни в режимі горіння. Впровадження автоматичної системи на 25% скоротило споживання газу, який використовуєтсья в технологічних цілях у порівнянні з 2021 роком.

«Ми хочемо переймати цей позитивний досвід і для ТЕЦ, які контролює безпосередньо «Нафтогаз». Вони (Дарницька ТЕЦ – ред.) показали, як зменшили неефективне використання газу, показали, як працюють сучасні електрофільтри. Ми обговорили, як вже цього літа ці технології будуть розповсюджені і на цій ТЕЦ на інші котли, і на інші ТЕЦ» — додав Вітренко.

Також на ТЕЦ триває реконструкція газоочистного обладнання, встановлення електрофільтрів. Нині встановлено 3 таких фільтри. Їх експулатація дає можливість зменшити викиди твердих частинок з одного котла у 80 разів і досягнути європейських значень по викадах пилу.

«Як будуть впроваджувати ці екологічніц технології, встановлюватись нові фільтри, щоб з одного боку менше неефективно споживати газ, з іншого боку, щоб була екологія, люди навколо відчували, що є позитивні зрушення» — резюмував Вітренко.

Компанії домовились про подальшу співпрацю з метою реалізації перспективних проектів за рахунок впровадження нових технологій.

Фото: прес-служба ТЕЦ, КМДА

Recent Posts

«Спадщина» показала ще один зразок київської жовтої цегли

Активісти «Спадщини» показали ще один зразок київської жовтої цегли, яку можуть використовувати для реставрації історичних…

4 хв. ago

Він молився за мир України та українців. Зеленський висловив співчуття у зв’язку із смертю Папи Франциска

Президент України Володимир Зеленський відреагував на смерть Папи Римського Франциска.

8 хв. ago

ЦАХАЛ визнав, що випадково розстріляв авто з медиками й рятувальниками в Газі — тоді загинули 15 палестинців

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила результати перевірки інциденту біля міста Рафах у секторі Гази наприкінці…

14 хв. ago

Чотирьом підліткам, що побили військового у Києві, повідомили про підозру

Чотирьом підліткам, які побили військового у Гідропарку, повідомлено про підозру у хуліганстві. Прокуратура просить домашній…

23 хв. ago

У Литві дозволили одностатевим парам реєструвати партнерства

Конституційний суд Литви визнав положення Цивільного кодексу, які передбачають партнерство лише між чоловіком і жінкою,…

31 хв. ago

Туреччина збільшила обсяг видобутку газу в Чорному морі до 9,5 млн кубометрів на добу

У Туреччині завершили першу фазу освоєння газового родовища Сакар’я в Чорному морі. Щоденний видобуток газу…

32 хв. ago