2 грудня засідання конкурсної комісії, яка обирає керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, знову зірвалося.
3-го грудня комісія мала оприлюднити бали кандидатів на посаду глави САП за практичне завдання та призначити дату співбесіди з двома фіналістами. Проте вирішальне засідання перенесли на 6 та 7 грудня.
Голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін заявив, що засідання «зірвали підконтрольні Банковій члени комісії із обрання керівника САП».
Один з членів комісії Роман Куйбіда у Facebook написав, що на сайті Офісу генпрокурора зʼявилося повідомлення про скасування засідання, хоча у Zoom зібралися майже всі члени комісії (тобто кворум був).
За його словами, «скасування засідання було несподіванкою для всіх присутніх членів, справжні причини досі незрозумілі».
«Усі члени комісії повідомляли про готовність взяти участь у засіданні. І навіть зараз готові приєднатися, але посилання для зустрічі було скасовано», — доповнив Куйбіда.
Попри це члени конкурсної комісії від Ради прокурорів вирішили оприлюднити свої бали.
Драго Кос виставив такі бали:
Нона Цоцорія виставила такі бали:
Томас Фаєрстон виставив такі бали:
Роман Куйбіда, виставив такі бали:
За словами Куйбіди, члени конкурсної комісії від Ради прокурорів готові повторити свої оцінки, коли засідання відбудеться.
Голова комісії з обрання керівника САП Катерина Коваль нещодавно звинуватила іноземних членів комісії у зриві засідань. Іноземні члени комісії Томас Файерстоун, Драго Кос, Роман Куйбіда, Нона Цоцорія спростували ці заяви, інформує Центр протидії корупції.
В Центрі переконують, що міжнародні експерти викривають брехню “наших “профі”, які замість чесних конкурсів влаштовують договорняки із заздалегідь відомими переможцями”.
21 серпня 2020 року Назар Холодницький пішов з посади очільника САП. Тимчасовим виконувачем обов’язків глави призначили Максима Грищука. 17 вересня 2020 року Верховна Рада з третьої спроби затвердила своїх представників у комісії з обрання голови САП, попри застереження. У Європарламенті після цього заявили, що Україна ризикує втратити безвізовий режим з ЄС і півторамільярдний транш допомоги, оскільки уряд просуває до комісії сумнівних кандидатів. 3 грудня 2020 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який визначив термін перебування на посаді керівника САП — 5 років.
Конкурсна комісія майже рік не може обрати нового голову САП через внутрішні конфлікти. Деякі члени скаржаться на тиск влади.
Фото: Фейсбук
Nord Stream 2 AG має близько 150 кредиторів, з якими вона мала розрахуватися до 9…
Мільярд євро піде на закупівлю зброї за «данською моделлю» — тобто її куплять безпосередньо в…
Міністри закордонних справ країн ЄС та представники вищого керівництва Євросоюзу підписали заяву про політичну підтримку…
Розташування терміналу поблизу кордону з Румунією у Чернівецькі області надає йому стратегічного значення у перевезеннях…
Єврокомісар з оборони Андрюс Кубілюс у своєму виступі на Київському безпековому форумі 8 травня на…
Росія активно розширює військове виробництво, зводячи новий завод у Сибіру, який спеціалізуватиметься на виготовленні вибухових…