Нове законодавство Гренландії спрямоване на захист політичної незалежності острова після заяв колишнього президента США про бажання його придбати.
Massive icebergs from Jakobshavn Glacier melting in Disko Bay on sunny summer evening, Ilulissat, Greenland.
Про це пише The Guardian.
Парламент Гренландії ухвалив закон, що забороняє іноземне та анонімне фінансування політичних партій, депутатів та кандидатів. Це рішення стало відповіддю на нещодавні заяви Дональда Трампа про можливість придбання острова Сполученими Штатами, що спричинило шок серед гренландців і хвилю дипломатичних напружень між Гренландією, Данією та США.
Законодавці країни прискорили прийняття цього закону перед майбутніми парламентськими виборами, побоюючись втручання зовнішніх сил. «Геополітичний інтерес до Гренландії та нинішня ситуація, коли представники великої союзної держави висловлюють бажання отримати контроль над островом, роблять країну вразливою до спроб впливу на її вибори та політичні процеси», — йдеться у законопроєкті.
Цей закон є найбільш жорстким заходом проти можливого зовнішнього впливу, особливо після того, як Дональд Трамп відмовився виключити застосування військової сили для контролю над островом.
Розмови про те, що США можуть захотіти придбати Гренландію, вперше з’явилися у 2019 році, коли тодішній президент Дональд Трамп відкрито заявив про свій інтерес до острова. Тоді ж прем’єр-міністр Данії Мете Фредеріксен назвала цю ідею «абсурдною», що призвело до дипломатичного загострення між країнами.
Вже повідомлялося, що Гренландія проведе загальні вибори 11 березня, які оголосив її прем’єр-міністр Муте Егеде, на тлі поновленого інтересу президента США Дональда Трампа до Арктичної території.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.