В ПЦУ запевняють, що традиція купання в ополонці взагалі не українського походження.
Традиція купання в ополонці на Водохреще не допомагає «змивати» гріхи. А твердження про «давню українську традицію» є міфом. Про це повідомили на офіційній сторінці Православної церкви України.
В ПЦУ зазначили, що ймовірно, цей звичай прийшов від росіян та з ідеєю загартування організму. За їхніми словами, згадки про масові пірнання у воду на свято Богоявлення з‘явилися у другій половині 1990-х – на початку 2000-х років. Тобто це доволі нова традиція.
«Деякі історики пов’язують такий звичай з нашими північними сусідами, росіянами, у яких було прийнято пірнати в холодну воду після лазні, а також із поширенням ідей загартування організму, як частини здорового способу життя», – йдеться в дописі.
Щодо «змивання гріхів» в церкві вважають, що твердження є помилковим.
«Яким чином їх можна “змити”? Хіба сам фізичний акт занурення в освячену воду, без покаяння у гріхах, може призвести до їх подолання? Жодного церковного припису для звершення такого дійства на свято Богоявлення немає» – розповідають в ПЦУ.
Натомість в ПЦУ наголошують, що не забороняють пірнати у холодну воду, але закликають не вважати цю дію церковною та не пов’язувати її з Водохрещем.
«Хто робить такий вибір – має чинити це усвідомлено та відповідально, ретельно зважуючи всі “за” і “проти”: стан здоров’я, причини для такого вчинку, можливі наслідки, зокрема, в умовах пандемії», – додали в ПЦУ.
Нагадаємо, комунальники та чиновники розділилися щодо купань на Водохреще в умовах локдауну.
Фото: unsplash
Київський апеляційний суд відхилив обʼєднаний позов Київської громади до комппанії "НЕСТ". У позові забудовника зобовʼязали…
У соборі віряни протягом трьох днів зможуть попрощатися з понтифіком. Останніми словами Папи Римського була…
В Білому домі обговорюють майбутній заробіток в росії.
Делегація українських перетворників на чолі з головою ОП Андрієм Єрмаком прибули до Лондона для участі…
Швейцарія схвалила додаткові санкції проти росії, введені Європейським Союзом, включаючи розширення заборони на рекламу для…
22 квітня 2025 року Вища рада правосуддя вирішила звільнити Сливу Юрія Михайловича з посади судді…