В Україні заблокували понад 550 піратських і проросійських сайтів. Як свідчить аналітика SimilarWeb, заблоковані ресурси, включно з дзеркалами сайтів, стрімко втрачають трафік.
Про це йдеться у звіті за перший квартал 2025 року ініціативи «Чисте небо» (ІЧН).
У березні 2025 року за ініціативи ІЧН Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення внесла до Переліку медіасервісів держави-агресора 217 доменів. Згідно з останнім оновленням, туди потрапили ще 24 ресурси.
Загалом до Переліку внесли 577 сайтів, зокрема десятки проросійських стримінгових платформ, як-от Ivi, Okko, Kion, Viju, Premier, Start, more.tv, LimeHD, і сотні піратських ресурсів, включно з дзеркалами: HD Rezka, Kinogo, Kinokrad, «ГидОнлайн», Filmix, Baskino тощо.
Як свідчить аналітика SimilarWeb, заблоковані ресурси стрімко втрачають трафік. Наприклад, сайт rezka.ag, що посідав дев’яте місце у 50-ці найпопулярніших вебсайтів України у вересні 2023 року, в лютому 2025 року опинився вже на 41-му місці. Найбільш рейтингове дзеркало HD Rezka, rezka-ua.tv, також упало з 10 місця на 517 позицій у рейтингу SimilarWeb.
Національний регулятор у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра й надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) контролює виконання закону про блокування заборонених сайтів в Україні. За січень–лютий 2025 року відомство вже провело 12 позапланових перевірок провайдерів за зверненнями Нацради. У 2024 році таких перевірок було 26. Більшість виявлених порушень усунули.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.