Categories: Без рубрики

Хочуть рівності. Столичні підприємці порахували збитки всіх бізнесів під час локдауну й оголосили про акцію «Ми хочемо працювати!»

Підприємці вимагають рівних умов роботи для всіх бізнесів під час карантину у Києві та усіх інших містах України.

Про це повідомила Асоціація рітейлерів України.

Так, 28 квітня стартує всеукраїнська акція «Ми хочемо працювати!», основна вимога якої — рівні умови роботи для всіх бізнесів під час карантину. рішення про акцію ухвалили на зборах оперативного штабу для захисту інтересів працюючих в умовах карантинних обмежень. Штаб створили 22 квітня представники сфер економіки, що найбільше потерпають від локдаунів.

Мета акції – дати можливість під час локдауну на рівних умовах працювати всім підприємцям, які належним чином дотримуються санітарних та епідемічних норм, незалежно від виду діяльності.

«Періодичні довготривалі обмеження та заборони на ведення підприємницької діяльності без надання рівноцінної фінансової підтримки з боку держави вже призвели до часткового чи навіть повного закриття багатьох бізнесів», – зазначають в Асоціації та наводять цифри – скільки втратили українські бізнеси за час карантину.

Ресторанна сфера. Падіння виручки на 50% в 2020 році, а також скорочення персоналу на 33% в тих ресторанах, які залишилися на плаву. Близько 30% закладів закрилося.

Непродовольчий роздріб. Продажі в роздрібних мережах, робота яких була заборонена в період жорстких карантинних обмежень, в минулому році скоротилися на 30-40%.

Торговельна нерухомість. Сумарні втрати обороту орендарів торгових центрів в період локдауна і карантину вихідного дня в 2020 році перевищили 62 млрд грн. Самі торговельні центри за цей період втратили близько 8 млрд грн.
Легка промисловість. Обсяги виробництва у 2020 р. скоротилися на 6,1%. За оцінкою Асоціації «Укрлегпром» в 2020 році роботу втратили близько 20 тисяч осіб.

Туристична галузь. Держагентство розвитку туризму України оцінює втрати галузі через карантинні обмеження в 2020 році в 60 млрд грн. У сфері працюють понад 250 тисяч осіб, і під час карантину тисячі вже втратили роботу.

Культурно-розважальна сфера. Відвідуваність і доходи мереж кінопрокату скоротилися приблизно на 60%. Внаслідок недоотримання виручки гравці ринку були змушені скоротити штат щонайменше на 30%.

Спортклуби. Більше 20% або близько 350 українських спорт-клубів закрилися назавжди. У кожному з них було скорочено від 6 до 10 співробітників.
Більшість підприємств, які сьогодні підпадають під обмеження, є соціально відповідальними та готові сумлінно дотримуватися всіх протиепідемічних заходів.

«При цьому наразі всі вони автоматично втрачають можливість працювати, несуть збитки, їх працівники не отримують зарплату, а держава – податки. Втрати несуть не лише компанії, робота яких безпосередньо заборонена, а й промисловість, яка фактично позбавлена каналів реалізації своєї продукції. За кожним промисловим підприємством стоять постачальники сировини та комплектуючих. Таким чином карантинні обмеження сьогодні мають прямий негативний вплив на тисячі промислових підприємств», – підкресоюють в Асоціації.

До моменту виконання вимог про створення рівних умов дял бізнесу підприємці 28 квітня розпочинають флешмоб #ми_хочемо_працювати. Приєднатися до нього просто:

  • На власних сторінках в соцмережах, сторінках підприємств, асоціацій опублікувати анонс всеукраїнської акції та слоган флешмобу.
  • 28 квітня зробити фотографії співробітників на вулиці на фоні вивісок підприємств або в його пустих приміщеннях з плакатами «Ми хочемо працювати». Розмістити ці фото на особистих і корпоративних сторінках в соцмережах із загальним хештегом #ми_хочемо_працювати.
  • Розмістити на фасадах своїх компаній, підприємств, закладів банери «Ми хочемо працювати!».

Нагадаємо, у Києві з суботи, 1 травня, послаблять суворі обмеження: відновлять роботу заклади торгівлі, торгово-розважальні центри, ринки, ярмарки, заклади громадського харчування, спортивні зали та фітнес-центри.

Фото: rau, unsplash

Recent Posts

Рубіо заявив, що почав краще «розуміти» Росію

Державний секретар США заявив, що "НАТО — це добре, поки НАТО є справжнім оборонним альянсом,…

2 хв. ago

Домовились про подальші регулярні консультації для досягнення справедливого миру для України — Єрмак про зустріч в Лондоні з «коаліцією охочих»

23 квітня на зустріч у Лондоні, формальним організатором якої є британська сторона, прибула українська делегація у складі глави Офісу президента…

10 хв. ago

Мінрозвитку презентувало закупівельну організацію Агентства відновлення

Централізована закупівельна організація – це фактично маркетплейс державних закупівель з відбудови.

11 хв. ago

Китай і Росія можуть побудувати АЕС на Місяці — Reuters

Китай розглядає можливість будівництва атомної електростанції на Місяці для живлення Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS),…

18 хв. ago

У центрі Києва обірвався ліфт з людиною всередині. Фахівці проводять ретельне обстеження

У суботу, 19 квітня, в одному з житлових будинків Шевченківського району столиці на вул. Січових…

32 хв. ago

Всесвітній економічний форум почав розслідування проти свого засновника Клауса Шваба

Рада директорів Всесвітнього економічного форуму одностайно підтримала рішення Комітету з аудиту та ризиків розпочати незалежне…

43 хв. ago