Categories: Без рубрики

Хрещення Русі відбувалося в Дніпрі чи Почайній? У майбутньому там теж планують організувати святкування

Наразі між істориками виникають суперечки щодо точно місця хрещення Київської Русі-України.

Про плани щодо святкування річниці Хрещення Русі поблизу річки Почайна розповів Георгій Коваленко, священик Православної Церкви України, ректор Відкритого Православного університету Святої Софії-Премудрості, передає Укрінформ.

Священик розказував про заходи, що відбулися в столиці 27 та 28 липня з нагоди 1033-ї річниці Хрещення Київської Русі-України. Зокрема наголосив, що ПЦУ не оголошувала загальнонаціонального зібрання в Києві – кожна єпархія святкує у себе, хоча всі архієреї прибули на свято.

«Сьогодні зранку був на Почайні, освячував воду у тій річці, в якій якраз було хрещення Русі. Ми були там з ініціативною групою, яка вже декілька років поспіль фактично відроджувала річку, повернула її на карти, домоглася перейменування станції метро, яка нині називається “Почайна”. Ми сьогодні на озері Йорданському о 7:00, під рясним благословенним дощем, і біля метро “Почайна”, де є русло Почайни, молилися й освячували воду, тому що це та річка, в якій хрестили киян. А після того піднялися нагору, щоб взяти участь у молитві», – розповів Георгій Коваленко.

За словами священика, між метро «Почайна» та комплексом «Блокбастер», де зберігся невеличкий шматочок історичної річки, планується облаштувати парк. Після того, як там таки з’явиться зона відпочинку, представники ПЦУ святкуватимуть Хрещення Русі й біля річки Почайна.

«Коли там буде облаштовано парк, ми матимемо можливість не тільки на Володимирській гірці прославляти князя Володимира і хрещення Руси, а й спускатися до тієї річки, де це відбулося. Я думаю, що треба додавати, створювати нові традиції», – наголосив Георгій Коваленко.

До слова, у програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» історик Михайло Кальницький розповів, що в історії є версія щодо того, що хрещення Русі відбувалося таки в річці Почайна. Однак це питання є спірним серед науковців – починаючи з 17 сторіччя.

«За князя Володимира могла бути інша конфігурація річки Почайна та інший шлях до Хрещення. Мені особисто здається, що ця річка тоді була практично використовуваною. Там були й пристані для київських суден, й, скоріш за все, туди потрапляли відходи. Тому, можливо, для Хрещення справді було зручніше переходити через містки (які, ймовірно, були) Почайну й діставатися до чистого Дніпра, як запевняє літопис», – зазначив києвознавець.

Водночас пан Михайло запевнив, що для того, щоб точно зрозуміти, де саме відбувалося хрещення – потрібно зробити ще декілька великих досліджень.

Фото: projector

Recent Posts

Зеленський після заяви Трампа про Крим опублікував Кримську декларацію і висловив сподівання, що США будуть діяти «згідно зі своїми рішеннями»

Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…

1 годину ago

Переговори у Лондоні. Сибіга повідомив про підсумки, Єрмак розповів про розмову з Келлогом

Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…

1 годину ago

У Білому домі прокоментували заяву Трампа про Крим. Вважають, що Зеленський «рухається в неправильному напрямку»

Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…

1 годину ago

25-27 квітня у Києві пройдуть чотири безоплатні екскурсії. Як долучитись

Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…

2 години ago

У Кремлі вимагають від України для завершення війни вивести війська з чотирьох областей

Речник глави рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова завершити війну в Україні, якщо та…

2 години ago

Іран у всій “красі”. 24 квітня у прокат виходить політичний трилер, що вразив світ — “Насіння священного інжиру”

Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…

2 години ago