Українська гривня є однією з найбільш недооцінених валют світу. У новому індексі Біг Мака вона зберігає восьме місце з кінця.
BANGKOK, THAILAND - JUNE 08: A McDonald's Big Mac meal on June 08, 2024 in Bangkok, Thailand. International fast food chains such as McDonald's, KFC and Burger King are wildly popular in Southeast Asia, with the brands found in nearly every major city and town in the region, a reflection of the brands' global appeal and reach. (Photo by Lauren DeCicca/Getty Images)
Про це пише видання The Economist з посиланням на рейтинги липня 2024 року.
За даними цих рейтингів, в Україні Біг Мак коштує 118 гривень, у США – 5,69 долара.
Тож курс гривні нині недооцінений на 49,5% порівняно з фактичним обмінним курсом 41,05 грн/долар, а курс купівельної спроможності має бути на рівні 20,74 грн/долар.
Водночас у липні 2024 року найбільш недооціненими валютами є гроші Тайваню, Індонезії, Єгипту, Індії, ПАР, Філіппін та Малайзії.
Індекс Біг Мака – це економічний показник, створений журналом The Economist. Він визначає наскільки валюта переоцінена або недооцінена порівняно з доларом США на основі цін на гамбургер Big Mac від компанії McDonald’s.
Для обчислення ціну бургера у різних країнах конвертують в долари США, а потім порівнюють з вартістю у США. Якщо ціна Big Mac у якійсь країні вища, ніж у США, то валюта цієї країни вважається переоціненою; якщо нижча – недооціненою.
Індекс Біг Мака показує, які валюти переоцінені або недооцінені з урахуванням паритету купівельної спроможності.
Нагадаємо, 19 липня 2024 року гривня впала до історичного мінімуму. Національний банк України після зміцнення офіційного курсу національної валюти в четвер на 4 копійки, у п’ятницю опустив його одразу на 7 копійок, до нового історичного мінімуму – 41,4912 грн/$1.
Від початку 2024 року долар, за офіційним курсом, став дорожчим на 9,2% або на 3,49 грн, а з моменту переходу Нацбанку 3 жовтня 2023 року до режиму керованої гнучкості – на 13,4% або на 4,93 гривні.
17 липня оновила свій рекорд в Україні і євровалюта. НБУ тоді встановив курс євро вище за 45 гривень. А на готівковому ринку курс долара тоді зріс на 15 копійок до 41,65 гривні.
Вперше позначку у 41 гривню долар перетнув 12 липня 2024 року. На готівковому ринку курс долара тоді зріс на 10 копійок — до 41,15 гривні.
А 29 липня повідомили, що Національний банк України знизив курс долара на 40 копійок минулого тижня. Нині валюта тримається на рівні 41,09 гривні.
Водночас 1 серпня повідомили, що курс долара в Україні знову відновив зростання. Зазначається, що на 2 серпня Національний банк України встановив офіційний курс валюти на рівні 41,139 грн за 1 долар (+0,1327 грн).
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.
Як зазначає Time, Папа Римський Франциск був новатором у тому, що виявляв готовність вислуховувати різні погляди щодо суперечливих…
Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…
Так зване великоднє перемирʼя тривало з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня — його…
Шансу на відкриття банківської таємниці податковій найближчим часом немає.