Індійська армія отримала партію російських ПЗРК Ігла-С на суму понад 30 мільйонів доларів для посилення протиповітряної оборони на тлі загострення відносин з Пакистаном.
Про це повідомляє India Today.
Зазначається, що ПЗРК вже доставлені до підрозділів армійської ППО та розгортаються в зонах потенційного конфлікту для захисту від літаків, вертольотів та безпілотників.
Ігла-С входять до складу систем ППО дуже малої дальності (VSHORADS) і були поставлені за контрактом. Видання зазначає, що ці системи відіграють важливу роль у забезпеченні протиповітряної оборони індійської армії.
Також Індія оголосила тендер на закупівлю 48 пускових установок та близько 90 ракет VSHORADS (IR) через прискорену процедуру. Крім того, Збройні сили Індії розглядають можливість придбання нових версій VSHORADS з лазерним наведенням у найближчому майбутньому.
Раніше індійські ЗМІ ANI News і Lokhma Times з посиланням на джерело в розвідці Індії заявили, що на тлі потенційного конфлікту з Індією Пакистан зіткнувся з нестачею артилерійських боєприпасів, які він останніми роками постачав до України та Ізраїлю.
Тільки з лютого по березень 2023 року Пакистан нібито відправив Україні 42 тисячі 122-мм ракет для систем Град БМ-21, 60 тисяч 155-мм гаубичних снарядів і ще 130 тисяч 122-мм ракет, заробивши на цьому 364 мільйони доларів, повідомляють журналісти.
Тож ключове пакистанське озброєння, зокрема гаубиці М109 і ракетні системи Град, залишилися без належного забезпечення.
4 травня ЗМІ повідомили, що Індія перекрила потік води через дамбу Багліхар на річці Ченаб на кордоні з Пакистаном після призупинення дії договору про води Інду. Співрозмовник Times of India повідомив, що Індія також планує припинити подачу води через дамбу Кішанганга на річці Джелум.
Раніше Пакистан заявляв, що будь-яка спроба зупинити або перенаправити воду, яка належить країні, буде розглядатися як «акт війни».
22 квітня агентство Reuters повідомило, що в гірському курортному селищі Пахалгам (Індія) загін бойовиків відкрив вогонь по туристах, унаслідок чого загинули 26 осіб, а ще кілька — дістали вогнепальні поранення.
Відповідальність за атаку взяло на себе угруповання під назвою Кашмірський опір. Його члени в соціальних мережах написали, що «незадоволені тим, що в регіоні розселили понад 85 тисяч чужинців», це, на їхню думку, «призвело до демографічних змін».
Серед бойовиків, за даними індійської поліції, були пакистанці. Ісламабад це заперечує і вимагає незалежного розслідування.
26 квітня індійські військові повідомили, що пакистанські солдати обстрілюють їхні пости вздовж кордону в спірному регіоні Кашмір.
29 квітня міністр оборони Пакистану Хаваджа Мухаммад Асіф заявив, що військове вторгнення Індії стало майже неминучим. Він заявив, що Пакистан перебуває у стані підвищеної бойової готовності, проте ядерна зброя буде застосована тільки в разі прямої загрози для країни.
Цього ж дня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді надав збройним силам країни повну оперативну свободу у визначенні форми, цілей і термінів для «нищівного удару по тероризму» Пакистану.
Державний департамент США закликав Індію і Пакистан утриматися від будь-якої ескалації.
30 квітня міністр інформації та мовлення Пакистану Аттаулла Тарар заявив, що Індія може напасти на Пакистан протягом найближчої доби.
2 травня Індія заборонила імпорт усіх товарів, що походять із Пакистану або проходять транзитом через Пакистан.
Крім того, 3 травня Генеральний директорат судноплавства Індії заявив у наказі, що судна під прапором Пакистану не повинні відвідувати індійські порти, і жодне судно під індійським прапором не повинне швартуватися де-небудь у Пакистані.
Заходи Індії щодо розриву зв’язків із Пакистаном включали призупинення дії Договору про води Інду 1960 року, скасування віз пакистанців, які проживають в Індії, вигнання пакистанських дипломатів із країни та обмеження її повітряного простору для пакистанських літаків.
Пакистан також оголосив про заходи у відповідь проти Індії, як-от припинення всієї торгівлі, закриття свого повітряного простору і висилка індійських дипломатів.
Швейцарська компанія Credit Suisse Services AG визнала себе винною у змові з метою приховування американськими…
Міністр оборони США Піт Гегсет використовував додаток Signal набагато ширше для ведення офіційних справ Пентагону,…
Європейський центральний банк вважає, що бойкот американських товарів у Європі стає очевидною і потенційно довгостроковою…
У Львові виник конфлікт між жінкою та ветераном ЗСУ, який використав пільгове право пройти без…
У Болгарії вибухнув політичний скандал через технічну несправність винищувача F-16 Block 70, який прибув зі…
10 травня о 12:00 в Подільському районі Києва організовують толоку. Усі охочі можуть долучитися до…