Categories: Без рубрики

Інформація від Омбудсмана про вивезення дітей ґрунтується на припущеннях — КМДА

Інформація, опублікована Уповноваженим Верховної ради з прав людини, ґрунтується на припущеннях і не підтверджується конкретними фактами.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Зазначається, що служба у справах дітей та сім’ї нагадала, що в лютому – на початку березня 2022 року не існувало порядків і механізмів евакуації дітей. Органи державної влади не надавали вказівок і рекомендацій щодо порядку подальших дій.

Тоді перед столицею постала задача швидко прийняти рішення про порятунок та евакуацію дітей. Зокрема – вихованців центрів соціально-психологічної реабілітації, безпосередню відповідальність за яких несе держава.

У КМДА повідомили, що на початку повномасштабного вторгнення Служба у справах дітей та сім’ї, за підтримки місцевої влади, евакуювала в безпечні умови близько 1500 дітей-сиріт.

У складі евакуаційної групи з центрів соціально-психологічної реабілітації дітей Києва виїхали в Німеччину 67 дітей, наразі продовжують перебувати в евакуації 30. Решта дітей влаштовані в сімейні форми виховання.

У пресслужбі наголосили, що вихованці центрів соціально-психологічної реабілітації дітей не могли бути евакуйовані без професійного супроводу. Тому сформували групу супроводжувальних осіб із досвідом роботи в дитячих колективах та навичками супроводу групи дітей.

Питання утримання і виховання дітей в Німеччині перебувало та продовжує перебувати на особистому контролі мера міста Вупперталь та Київського міського голови.

Вивезення дітей-сиріт: прокуратура розпочала розслідування

За заявою Офісу Омбудсмана про незаконний виїзд за кордон родичів керівництва Служби у справах дітей розпочато розслідування.

Нагадаємо, що уповноважений Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що київські чиновники могли відправити своїх близьких родичів за кордон під виглядом супроводу для дітей-сиріт та дітей, які залишились без батьківського піклування.

За словами Омбудсмана, у березні 2022 року 68 дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування вивезли з Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва до молодіжного табору у місті Вупперталь (Німеччина).

У супроводі з ними поїхали 20 осіб. Однак, коли представники Офісу уповноваженого з прав людини навідалися до табору, їх не пустили. Виявилося, що на території є лише німецькі представники, а от українських, які супроводжували дітей – немає. Окрім того, виявилося, що 13 дітей “зникли”, адже у табір привезли усього 55 осіб, а не 68.

Про подробиці справи ми писали детальніше в нашому матеріалі.

Recent Posts

Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення…

6 хв. ago

У Канаді горів музей спадщини української культури просто неба

У Канаді горів музей просто неба — Село української культурної спадщини, що розташоване неподалік Едмонтона

13 хв. ago

Зеленський присвоїв звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку Левченку

Президент Володимир Зеленський присвоїв військове звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку у Збройних силах…

33 хв. ago

На Київщині троє чоловіків познущалися з неповнолітнього, обрізавши йому волосся, та побили його

У Білій Церкві троє чоловіків вчинили фізичне та психологічне насильство над 16-річним підлітком, знімаючи все…

40 хв. ago

Рішення щодо Taurus для України ухвалюватиме Мерц – прем’єр Баварії

Прем’єр-міністр Баварії та лідер ХСС, сестринської партії-переможниці федеральних виборів ХДС, Маркус Зьодер заявив, що рішення…

58 хв. ago

На посаду керівника «Укренерго» є три претенденти, серед них – ексглава «Укрзалізниці»

Наглядова рада НЕК "Укренерго" сформувала короткий список із трьох кандидатів на посаду голови правління.

1 годину ago