Categories: Без рубрики

Інтеграція зі стандартами ЄС. В Україні розпочав роботу Офіс зеленого переходу

Україна за сприяння Великої Британії створила новий підрозділ для кращого впровадження політик у сфері енергетики та клімату — Офіс зеленого переходу.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Офіс працюватиме як незалежний консультативно-дорадчий орган при Міністерстві економіки, що допомагатиме впроваджувати реформи у сфері зеленого переходу, енергетичної та кліматичної політики України.

Україна та Велика Британія також підписали меморандум щодо налагодження посиленої співпраці для впровадження Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) до 2030 року.

“Ми очікуємо, що цей Офіс підтримуватиме зусилля Міністерства економіки з впровадження політики у сфері енергетики і клімату та тих кроків, які потрібні для вступу в ЄС й досягнення наших цілей декарбонізації”, — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

Вона нагадала, що Національний план з енергетики та клімату до 2030 року є дорожньою картою, яка об’єднує всі кліматичні та енергетичні політики. Він спрямований на системну трансформацію української економіки та є важливою частиною євроінтеграційного процесу.

“Цей план — стратегічний документ, спрямований на узгодження екологічної, енергетичної та економічної політики для сталого розвитку України”, – наголосила Свириденко.

“Саме тоді, як російські атаки спрямовані на енергетичну та розподільчу інфраструктуру України, Велика Британія прагне підтримати Україну, щоб та відбудувала енергетичну систему більш безпечною, стійкою, децентралізованою та технологічнішою. Ми допомагаємо Україні побудувати Net-Zero майбутнє та інтегруватися в європейські енергетичні ринки”, – зазначив посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс.

Завдяки реалізації Національного плану з енергетики та клімату Україна прагне:

  • скоротити викиди парникових газів на 65% проти рівня 1990 року;
  • досягти 27% частки відновлюваних джерел енергії у загальному кінцевому енергоспоживанні;
  • поглибити диверсифікацію джерел і шляхів постачання енергоресурсів – не більш як 30% від одного постачальника.

“За нашими попередніми оцінками, для реалізації цілей НПЕК потрібні значні інвестиції — понад $40 млрд лише до 2030 року. На реалізацію плану ми маємо залучити приватні та публічні фінансові ресурси”, – додав перший заступник міністра економіки Олексій Соболев.

Нагадаємо, 18 липня Кабінет міністрів схвалив стратегію розвитку розподіленої генерації. 1 листопада Кабмін пом’якшив умови програми кредитів під 0% на сонячні панелі для населення.

Recent Posts

На Дніпропетровщині росіяни скинули вибухівку з дрона на евакуаційний автобус

28 червня російські окупанти атакували евакуаційний автобус гуманітарної місії «Проліска» на Дніпропетровщині, скинувши на нього…

6 хв. ago

Папа Лев XIV висловив співчуття жертвам війни. Зеленський відреагував

Папа Римський Лев XIV зустрівся з вірянами Української греко-католицької церкви у Ватикані та висловив глибокі…

12 хв. ago

Генштаб підтвердив ураження складів боєприпасів РФ на Брянщині

Генеральний штаб Збройних Сил України підтвердив успішне ураження складів боєприпасів російського агресора на території Брянської…

18 хв. ago

У Британії вилучили одну з рекордних партій кокаїну на 100 млн фунтів

У Великій Британії було виявлено одну з найбільших в історії партій кокаїну, вартість якої оцінюється…

23 хв. ago

Офіс Генпрокурора почне аудит справ щодо інфраструктурних компаній

Генеральний прокурор Руслан Кравченко ініціює масштабний аудит усіх кримінальних проваджень, що стосуються компаній, які задіяні…

30 хв. ago

Україна зробить усе, щоб українсько-польські відносини ставали міцнішими — Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжить зміцнювати відносини з Польщею попри зміну глави держави,…

17 години ago