За даними ЗМІ, Ірак та Йорданія відкликали свої підписи під комюніке на Глобальному саміті миру, який відбувся 15-16 червня у Швейцарії. В Офісі президента України перевіряють інформацію.
LUCERNE, SWITZERLAND - JUNE 15: (----EDITORIAL USE ONLY MANDATORY CREDIT - 'FDFA / POOL / Pascal Lauener' - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS----) A general view of the Plenary at the Summit on Peace in Ukraine at the Burgenstock in Lucerne, Switzerland on June 15, 2024. Heads of state from around the world gather on the Burgenstock Resort in central Switzerland for the Summit on Peace in Ukraine, on June 15 and 16. The aim of that heads of state and government meeting, is to develop a common understanding of a path towards a just and lasting peace in Ukraine. (Photo by Pascal Lauener/FDFA/POOL/Anadolu via Getty Images)
Про це заявив радник керівника ОП Олександр Бевз, повідомляє Радіо Свобода.
В Офісі президента перевіряють інформацію про те, що дві країни Ближнього Сходу відкликали свої підписи з підсумкового комюніке на Саміті миру. Під час конференції ці країни відображалися як підписанти документа. Тепер, після появи такої інформації в ЗМІ, українська сторона буде зв’язуватись зі Швейцарією для того, щоб уточнити список підписантів.
Ми сьогодні будемо зв’язуватися з колегами із Берна, ще раз проговорювати весь перелік країн, які приєдналися. Я особисто був присутній під час оголошення результатів щодо приєднання до комюніке, і ці країни були зазначені на фінальному табло в залі, де проводилася пленарна сесія.
Українська сторона не поспішає з будь-якими висновками щодо того, які країни від’єдналися чи приєдналися до підписання документа.
Комюніке залишається відкритим для приєднання будь-яких країн, і ми розраховуємо, що кількість його учасників буде тільки зростати.
Також Бевз зазначив, що серед країн-учасниць Саміту миру були й такі, що одразу повідомили Україні та Швейцарії, що не готові приєднуватись до будь-якого документа, незалежно від змісту.
В Офісі президента також означили й імовірні причини такого вчинку з боку Іраку та Йорданії — це, на думку радника керівника, було пов’язано зі специфікою політичних процесів всередині країн.
Деякі країни прямо зазнавали тиску, і про це неодноразово говорив президент як щодо участі в саміті, так і щодо приєднання до якогось фінального документа. Безумовно, нам було б важливо, щоб країни G20, які не приєдналися на сьогодні до комюніке, включилися в мирний процес.
Олександр Бевз виразив свою впевненість у тому, що деякі країни, які брали участь у заході та не підписали комюніке, приєднаються пізніше. Раніше міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до “важких компромісів”. У тому числі серед країн, які делегували своїх представників на саміт миру, не підписали комюніке Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.
Раніше зазначалося, що наступний Глобальний саміт миру має відбутися до президентських виборів у США. Президент України Володимир Зеленський також зазначив, що на підготовку до другої міжнародної зустрічі є лише місяці, а не роки, адже для того, щоб досягти миру в війні з Росією, “треба діяти швидко”.
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.