Наразі Іран підійшов впритул до створення своєї ядерної зброї. Країні необхідно від кількох місяців до кількох років для того, щоб ця зброя опинилася на бойовому чергуванні.
Iranians take part in a funeral procession for late Hamas leader Ismail Haniyeh, in Tehran, on August 1, 2024, ahead of his burial in Qatar. Iran held funeral processions with calls for revenge after the killing in Tehran of Hamas political chief Ismail Haniyeh in a strike blamed on Israel. (Photo by AFP) (Photo by -/AFP via Getty Images)
Про це в етері телеканалу КИЇВ24 розповів кандидат історичних наук сходознавчого відділення Фрайбурзького університету, сходознавець Михайло Якубович.
За його словами, Іран не перша країна у світі, яка намагалася створити ядерну зброю.
Наприкінці 20 століття Ізраїль, зрозуміло, створив її також. Наприклад, Південно-Африканська Республіка мала ядерну програму. Ядерну програму мала Швейцарія.
Він зазначив, що іранці вже «підійшли впритул» до створення своєї ядерної зброї.
За оцінками американських аналітиків, їм (іранцям – ред.) необхідно від кількох місяців до кількох років для того, щоб ця зброя опинилася на бойовому чергуванні. Тобто простіше, щоб вони змогли накрутити на свої балістичні ракети ядерні боєголовки.
Експерт також звернув увагу, що іранська ядерна зброя відрізняється від подібних проєктів в Іраці та Сирії.
Ірак свого часу будував реактор з плутонієвого компонента, який був знищений в 80-х роках Ізраїлем, що зупинило, по суті, іракську ядерну програму. Натомість іранці мають заводи, які знаходяться глибоко в горах, під землею навіть. Тобто вони розкидали їх по своїй країні, і вони використовують уран, який збагачують відповідними центрифугами. Вони гарно володіють цією технологією, у них побудовано замкнутий цикл виробництва.
Нагадаємо, 4 жовтня 2024 року колишній президент США Дональд Трамп закликав Ізраїль завдати ударів по іранських ядерних об’єктах у відповідь на запуск Іраном балістичних ракет по Ізраїлю.
Хіба це не те, по чому ви повинні бити? Я маю на увазі, що це найбільший ризик, який у нас є, — ядерна зброя. Коли йому (Байдену — ред.) ставили це питання, відповідь мала бути такою: «Спочатку вдаримо по ядерній зброї, а про решту потурбуємось пізніше».
Військові Російської Федерації окупували Калинове на Донеччині. Окрім цього, ворог просунувся біля Березівки та Тарасівки…
Китай успішно запустив пілотований космічний корабель "Шеньчжоу-20" з трьома космонавтами на борту. Вони відправлені на…
Війна в Україні та інші конфлікти доводять, що мир і безпека більше не є чимось…
TikTok оголосив про нові заходи безпеки перед виборами президента у Румунії. Вони заплановані на 4…
Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що Україні, ймовірно, доведеться залишити окуповані території під контролем…
25 квітня не є Днем доньки в Україні, хоча ця дата і відзначається в деяких…