Кабінет міністрів звільнив заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова.
Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Як відомо, 5 жовтня 2023 року Кабінет міністрів України призначив Дмитра Кліменкова заступником Умєрова.
Нагадаємо, міністр оборони України Рустем Умєров ухвалив рішення відсторонити всіх, хто провалив оборонні закупівлі. За його словами, буде звільнено заступника очільника Міноборони Дмитра Кліменкова та розірвано контракт із керівницею Наглядової ради Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою.
Нагадаємо, 20 січня наглядова рада агенції подала Умєрову рекомендацію продовжити на один рік контракт з Мариною Безруковою.
24 січня наглядова рада АОЗ продовжила повноваження директорки Безрукової, оформивши це як додаткову угоду до контракту. Документ щодо продовження контракту на рік підписав представник держави та голова ради Юрій Джигир.
Однак міністр оборони Рустем Умєров заявив, що замість Безрукової АОЗ очолить Арсен Жумаділов, який нині очолює Державний оператор тилу. Також Умєров заявив про відкликання двох представників держави з наглядової ради та її перезапуск «найближчим часом».
Після цього очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін висловив думку про те, що міністра оборони необхідно відправити у відставку, оскільки він є винним у зриві реформи оборонних закупівель.
Центр протидії корупції (ЦПК) подав заяву до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про зловживання міністром оборони Рустемом Умєровим службовим становищем.
Водночас Агенція оборонних закупівель продовжує працювати під керівництвом Марини Безрукової. Там наголошують, що повноваження подовжувати чи розривати чинний контракт директора має виключно наглядова рада.
Раніше журналісти опублікували розслідування, в якому розповіли, що у листопаді минулого року уряд за поданням міністра оборони Рустема Умєрова забрав з бюджету Міноборони 23 млрд грн і віддав їх Державній прикордонній службі на закупівлю боєприпасів. Вся сума була перерахована за 100% авансом компанії Phu Lechmar, яка не є виробником зброї, а є лише посередником. Журналісти звернули увагу на те, що ця компанія раніше отримувала контракт на постачання боєприпасів ЗСУ і не виконала його. Також журналісти виявили зв’язок цієї компанії з компанією «Львівський арсенал», яка ще за часів міністра оборони Олексія Резнікова отримала повну передоплату в сумі 1,5 млрд грн за постачання снарядів з Європи, але не поставила їх.
Тоді керівниця АОЗ Марина Безрукова коментувала, що ці гроші мали бути використані для укладення додаткових угод із компаніями, які затримувалися через ліцензії. Безрукова стверджує, що умови контрактів, які уклала АОЗ, вигідніші, ніж пропозиції прикордонної служби.
27 січня, західні дипломати зустрічалися в Києві з представниками уряду та агентства з держзакупівель України, щоб розібратися у становищі, яке склалося з постачанням військового обладнання.
G7 рекомендує якнайшвидше вирішити ситуацію в АОЗі та зосередитися на продовженні оборонних закупівель і наголошують, що дотримання принципів належного врядування та рекомендацій НАТО є важливим для збереження довіри громадськості та міжнародних партнерів.
У понеділок міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі прийме європейських колег, щоб обговорити підтримку…
Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий особисто зустрітися з диктатором Володимиром Путіним у Туреччині у…
Президент Франції Емманюель Макрон наголосив на важливості розміщення в Україні іноземних військ, зазначивши, що може…
У готелі при ВНЗ у Кракові мертвими знайшли двох українців. Попередньо, за даними поліції, один…
У неділю, 11 травня, у Києві біля Національного комплексу "Експоцентр України" (ВДНГ) відбулася акція на…
Американсько-китайські переговори по розрядці торгового протистояння поновилися в Женеві.