З 24 лютого 2022 року чотирьом таким військовослужбовцям присвоєно звання бригадного генерала. Ще один військовий отримав звання генерал-майор. Щоправда, одержав цей військовий перше генеральське звання у віці 39 років за два місяці до нападу Росії на Україну.
Про це інформує «Главком» з посиланням на начальника кадрового центру ЗСУ Олексія Тарасенка.
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-майор Михайло Драпатий отримав звання генерала у 39 років, а генерал-майором уже став на початку жовтня цього року. На той момент йому вже виповнилося 42 роки.
За час вторгнення Михайло Драпатий продемонстрував вольову хоробрість: з березня 2022 року очолював оперативне угруповання військ «Південь», зусиллями військ якого зупинено наступ окупантів на Кривий Ріг; один із командирів, які керували звільненням правобережжя Херсонщини у 2022 році.
У травні 2024 року генерал-майора Драпатого було призначено командувачем Оперативно-тактичного угруповання військ «Харків». Йому вдалося зупинити раптове просування російської армії на харківському напрямку (у районі міста Вовчанськ).
У середині вересня після стабілізації фронту на Харківщині вище військове командування призначило Михайла Драпатого очільником оперативно-тактичного угруповання «Луганськ». Крім цього, на початку лютого 2024 року після зміни головнокомандувача ЗСУ генерал-майор Драпатий став заступником начальника Генштабу з підготовки військових.
В активі 40-річного бригадного генерала і Героя України Сергія Собка взяття плацдарму Савур-могила на Донбасі. На початку 2015 року брав участь у боях у районі міста Дебальцеве Донецької області. У 2017-2019 роках командував 128 окремою гірськопіхотною бригадою.
На початку 2022 року і до січня 2024 року обіймав посаду начальника штаб-заступника командувача Сил територіальної оборони ЗСУ. Сергій Собко був комендантом оборони Києва у перші дні наступу росіян на Україну. Після того, як із Київщини сили Оборони відкинули окупантів, очільник країни Володимир Зеленський присвоїв Собку військове звання бригадного генерала.
У березні 2015 року Собко отримав найвище звання Герой України за «взяття стратегічного плацдарму Савур-Могила, виконання завдання на території Луганської області, де показав приклад мужності та професіоналізму».
Ще один Герой України 41-річний Василь Зубанич (високу нагороду отримав у березні 2015 року після боїв за Луганський аеропорт та Дебальцеве) удостоївся звання бригадного генерала тоді ж саме, як згаданий вище Сергій Собко – наприкінці березня 2022 року.
На момент вторгнення він був заступником командувача об’єднаних сил. У червні-серпні 2022 року очолював тактичну групу, яка вела важкі оборонні бої в районі Сіверськодонецька і Лисичанська на Луганщині. На початку лютого 2024 року Зубанич втратив посаду командувача 10-го армійського корпусу.
40-річний бригадний генерал Михайло Сидоренко з минулого року очолює 169 навчальний центр, що займається підготовкою молодших спеціалістів (танкових військ).
До цього (з березня 2022 року) Сидоренко командував 10-ю окремою гірсько-штурмовою бригадою. З 30 березня до 2 квітня 2022 року підрозділи під його керівництвом перейшли в наступ та звільнили низку населених пунктів Київської області, зокрема взяли під контроль стратегічний населений пункт – місто Іванків. Підрозділи під командуванням Сидоренка також відбили масований наступ ворога та втримали рубежі біля Покровського Донецької області.
В інтерв’ю блогеру Володимиру Золкіну Михайло Сидоренко розповів: бойовий шлях розпочав з начальника штабу батальйону, коли формувався штаб антитерористичної операції в Ізюмі на Харківщині; брав участь у боях за Ізюм, Довгеньке, Словʼянськ, Краматорськ.
У грудні 2022 року Сидоренка нагороджено відзнакою президента «Хрест бойових заслуг». У вересні 2023-го Михайло Сидоренко отримав звання бригадного генерала.
Про п’ятого молодого генерала Сергія Булавко, про якого повідомив кадровий центр ЗСУ, обмаль публічної інформації. Відомо, що він працює начальником тилу Командування Сил логістики ЗСУ. На торішній День Незалежності України президент присвоїв йому військове звання бригадного генерала.
З відкритих даних відомо, що з 2007 року Кирило Буданов служив у різних спецпідрозділах розвідки Міністерства оборони. У 2014 році особисто брав участь у секретних місіях, у тому числі на окупованому кримському півострові. У 2020 році отримав підвищення на посаду заступника директора департаменту Служби зовнішньої розвідки. Того ж року президент Володимир Зеленський призначив Буданова керівником розвідки при Міноборони.
З початку великої війни Буданов долучався до різних спецоперацій, більшу частину яких засекречено. З останніх – очільник ГУР був серед тих військових, котрі звільняли Вовчанський агрегатний завод на Харківщині восени минулого року.
Протягом трьох років великої війни керівництво країни дві підвищувало у званні Буданова: у 2022 році він отримав генерал-майора, у 2023 році – генерал-лейтенанта. У лютому 2024 року глава держави нагородив його званням Герой України. Між іншим, в інтерв’ю Financial Times молодий генерал-лейтенант зізнався про пережиті 10 замахів на своє життя.
Раніше повідомлялося, що у складі Збройних сил України з’явиться перший окремий медичний підрозділ. Концепт ідеї підтримав головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.
Як зазначає Time, Папа Римський Франциск був новатором у тому, що виявляв готовність вислуховувати різні погляди щодо суперечливих…
Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…