Чиновник Міністерства фінансів США по Азії та Близькому Сходу в Управлінні по боротьбі з фінансуванням тероризму та фінансовими злочинами (TFFC) Джессі Бейкер зустрівся з представниками фінансових установ Гонконгу, щоб застерегти їх від ведення бізнесу з Російською Федерацією.
Про це повідомляє Nikkei Asia.
На зустрічі були присутні представники найбільших у Гонконзі банків HSBC, Standard Chartered і Bank of China.
Міністерство фінансів США надіслало чіткий сигнал банківським гігантам Гонконгу: припиніть допомагати Росії або зіткнетеся з наслідками.
Це попередження має велику вагу, оскільки Гонконг стає ключовим шляхом для російської фінансової діяльності, а 40% поставок до РФ містять життєво важливі технології та напівпровідники.
Нові санкції Державного казначейства США спрямовані проти “Газпромбанку” та понад 50 російських фінансових установ. Ці дії знаменують собою значний зсув у глобальній банківській динаміці.
Це особливо помітно, оскільки Гонконг балансує на тонкій межі між дотриманням міжнародних норм і збереженням своєї фінансової незалежності. Реакція Гонконгу розкриває складну реальність сучасних глобальних фінансів. Місто рішуче відкидає звинувачення США, відстоюючи свою позицію легітимного фінансового центру, водночас визнаючи, що не застосовуватиме односторонніх санкцій.
Така позиція підкреслює напругу між західним фінансовим контролем і азійською банківською автономією.
З потенційним поверненням Дональда Трампа до Білого дому з’являється невизначеність щодо майбутньої політики США стосовно Росії та Гонконгу. Цей політичний зсув може змінити міжнародні банківські відносини та вплинути на світову торгівлю, зазначають аналітики видання.
Попередження Міністерства фінансів США виходить за рамки лише російських транзакцій — воно сигналізує про ширшу стурбованість еволюцією ролі Гонконгу у світовій фінансовій системі.
Позиція міста як мосту між Сходом і Заходом стикається з новими викликами на тлі зростання геополітичної напруженості.
“Банківський сектор Гонконгу слугує життєво важливою ланкою для міжнародної торгівлі, і будь-які перебої можуть вплинути на ланцюги поставок і фінансові ринки. Увага Міністерства фінансів США до банків Гонконгу відображає зростаюче занепокоєння щодо ухилення від санкцій та передачі технологій. Цей розвиток подій має важливе значення, оскільки показує, як фінансові центри, такі як Гонконг, все частіше опиняються між конкуруючими світовими державами. Результат цього тиску може змінити те, як працює міжнародний бізнес, впливаючи на все — від торгового фінансування до передачі технологій. Дії Казначейства США свідчать про посилення фінансового контролю, що може вплинути на міжнародні транзакції, банківські відносини та глобальні торговельні схеми”, — йдеться у матеріалі.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.