Спеціальний представник Трампа з питань України Кіт Келлог стверджує, що Україна нібито готова на 30-кілометрову демілітаризовану зону у війні із Росією
WASHINGTON, DC - MARCH 13: U.S. Special Envoy for Ukraine and Russia Keith Kellogg attends a meeting with U.S. President Donald Trump and NATO Secretary General Mark Rutte in the Oval Office of the White House on March 13, 2025 in Washington, DC. The two leaders met as the Trump administration has once again put the military alliance between the United States and Western Europe in question. (Photo by Andrew Harnik/Getty Images)
Про це він заявив в етері Fox News.
Дипломат вважає, що вихід із ситуації може полягати у припиненні вогню “на місці”, тобто сторони зберігають контроль над територіями, які наразі утримують.
“Насправді, треба звернутися до прецедентів історії. Згадайте, що було з балтійськими країнами після Другої світової, коли ми де-юре ніколи не визнавали їхню інкорпорацію до Радянського Союзу — ми казали, що з часом усе зміниться. І точно так само я говорив українцям: якщо подивитися, що сталося з Німеччиною, там теж довго не визнавали певні кордони, але згодом ситуація вирівнялася. Тобто, коли йдеться про припинення вогню «на місці», територія, яку ви зараз контролюєте й за яку воювали, залишається за вами, а що буде через п’ять або десять років — це вже інше питання. А це фактично означає «заморозити» все на місці. І саме це українці готові зробити: коли я говорю «припинення вогню на місці», маю на увазі, що обидві сторони відступають на певну дистанцію й припиняють бойові дії без просування вперед”, – сказав Келлог.
За його словами, контролювати перемир’я у буферній зоні можуть війська “коаліції охочих”.
“Вони запропонували «зону розділення»: українці відступають на 15 км, росіяни — також на 15 км від лінії зіткнення (приблизно 18 миль), створюючи чітку буферну зону, яку можна постійно моніторити на предмет порушень, наприклад зусиллями «Коаліції охочих». До цієї «Коаліції охочих» входять Велика Британія, Франція, Німеччина та ще щонайменше дванадцять інших країн, готових надати війська для патрулювання повітряного простору на захід від Дніпра”, – сказав він.
“Якщо припинення вогню протримається 30 днів, я щиро вірю, його продовжать. І згідно з військовою логікою, відновити повномасштабні бойові дії після такого тривалого «замороження» складно — багато хто просто скаже: «Дякуємо, ми нарешті вийшли з цього протистояння»”, – додав Келлог.
Також він наголосив, що реалізувати такий сценарій може тільки Дональд Трамп.
“Єдина людина у світі, спроможна це зробити, — Дональд Трамп”, – сказав Келлог.
Раніше Келлог заявив, що за результатами перемовин української делегації в Лондоні був розроблений перелік умов із 22 діями щодо припинення вогню.
9 травня в Головному корпусі Музею війни відкриють виставковий проєкт «Пам’ять. Діалоги», реалізований у співпраці…
З 9 по 25 травня у виставкових залах Центрального будинку художника Національної спілки художників України…
Відділення було розташоване на першому поверсі житлового будинку.
Очільник ОП наголосив, що Україна показала себе відповідальним і конструктивним партнером. Зокрема підписала зі США…
Нардеп Ярослав Железняк також запевнив, що «все пройде спокійно» і документ набере достатню кількість голосів.
ЄС скасував мита на український агроекспорт після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році для підтримки…