Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон не зміг переконати Дональда Трампа дозволити Конгресу США надати Україні військову допомогу в розмірі 60 мільярдів доларів.
BRUSSELS, BELGIUM - APRIL 04: David Cameron, Secretary of State for Foreign, Commonwealth and Development Affairs of the United Kingdom listens to speeches during the alliance's 75th anniversary celebrations at NATO headquarters on April 04, 2024 in Brussels, Belgium. The North Atlantic Treaty Organization (NATO) was founded 75 years ago in the wake of World War II and at the onset of the Cold War. Within the last year, it has added two new members, Finland and Sweden, who were spurred to seek membership following Russia's large-scale invasion of Ukraine. (Photo by Omar Havana/Getty Images)
Про це повідомляє The Guardian.
За даними видання, під час приватної вечері у Флориді Кемерон закликав Трампа визнати заінтересованість США стосовно того, щоб російський диктатор Володимир Путін не отримав винагороду за захоплення територій України.
Він також наполягав на тому, що до саміту НАТО у Вашингтоні в липні цього року для кожного члена НАТО будуть розроблені плани досягнення або перевиконання цільових витрат на оборону. Кемерон сподівався, що Трамп дасть сигнал про зміну курсу, принаймні полегшивши йому шлях до зустрічі з Джонсоном.
У виданні The Guardian припускають, що аргументи Кемерона не були переконливими на фоні боротьби за владу, яка триває всередині Республіканської партії, оскільки прихильники жорсткої лінії погрожують усунути Джонсона, якщо він винесе пакет допомоги Україні на голосування, коли Конгрес повернеться з двотижневої відпустки.
Команда передвиборчої кампанії Трампа заявила, що на вечері обговорювалися “майбутні вибори в США та Великій Британії, політичні питання, пов’язані з Brexit, необхідність для країн НАТО виконати вимоги щодо витрат на оборону та припинення вбивств в Україні”.
Конгрес США ще з минулої осені не може дійти згоди щодо прохання президента Джо Байдена виділити нові кошти на фінансування допомоги Україні.
Цьогоріч Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає виділення близько 60 млрд доларів на фінансування допомоги нашій країні. Документ передали до Палати представників, але там його досі не винесли на розгляд.
Проти сенатського законопроєкту виступав спікер Джонсон. Він заявляв, що хоче, щоб у документі також були жорсткі заходи щодо охорони американських кордонів від мігрантів.
Адміністрація президента США Джо Байдена веде перемовини щодо пакета допомоги Україні зі спікером Палати представників Майком Джонсоном. В адміністрації президента хочуть, щоб спікер виніс пакет розміром 60 мільярдів доларів на голосування.
Як зазначили в данському Міноборони, Україна має велику потребу в безперервних поставках артилерійських боєприпасів різних…
Раніше повідомлялося про 49 постраждалих. Загинуло дев'ять людей – сім жінок та два чоловіки у…
США уже передали управління контактною групою з оборони України Великій Британії та Німеччині, "що символізує…
Раніше Володимир Путін заявив про готовність заморозити бойові дії по лінії зіткнення й відмовитися від…
у рамках перемовин з Україною про вступ до Євросоюзу скринінговий звіт Єврокомісії щодо кластера 1…
Сили оборони підтверджують влучання та вибухи в районі цілі.