Categories: Без рубрики

Кеннеді оголосив про ініціативу з пошуку екологічних причин аутизму. Вкцини вже не звинувачує

Міністр охорони здоров’я США Роберт Ф. Кеннеді-молодший заявив, що різке зростання рівня аутизму серед американських дітей викликане впливом токсинів із навколишнього середовища. Він оголосив про запуск масштабного дослідження для виявлення можливих екологічних причин хвороби.

Про це пише видання Science.

На пресконференції в центрі Вашингтона Кеннеді представив плани нової дослідницької програми, яку реалізовуватиме Національний інститут здоров’я (NIH) під керівництвом його нового директора, економіста та лікаря Джаянти Бгаттачар’ї. Програма, за словами міністра, охопить вплив харчових добавок, пестицидів, ліків, ультразвукових обстежень під час вагітності, а також факторів, пов’язаних із батьками — таких як вік, діабет і ожиріння.

Попри багаторічну критику вакцин, які Кеннеді раніше пов’язував з аутизмом, цього разу він уникав згадок про них, зосередившись виключно на «екологічних чинниках». Утім, заявив, що перші результати дослідження будуть вже у вересні.

Ініціатива Кеннеді прозвучала на тлі публікації нового звіту Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC), згідно з яким кожна 31-ша дитина у віці восьми років має діагноз аутизм (раніше було 1 з 36). У CDC пояснюють зростання рівня аутизму кращою діагностикою, розширенням доступу до послуг та меншою стигматизацією.

Кеннеді ж назвав таку аргументацію «маніпулятивною» та заперечив: «Ми повинні відійти від цієї ідеології, що зростання аутизму — лише наслідок кращої діагностики. Цьому захворювання можна запобігти. Ми знаємо, що воно викликане впливом із довкілля».

Підтримав його і Вальтер Загородний, психолог із Ратгерського університету, який керує дослідженням аутизму в Нью-Джерсі: «Краща обізнаність не може пояснити зростання випадків на 300% за 20 років. Це вказує на інші фактори».

Наукова спільнота вже десятиліттями вивчає причини аутизму. Під підозрою — пестициди, вікові особливості батьків, ліки, хімічні сполуки, а також генетичні чинники. Проте жодного «універсального» токсину виявлено не було.

Наразі NIH (Національні інститути здоров’я) фінансує понад 300 активних досліджень, пов’язаних з аутизмом, а загальні витрати на вивчення цього стану у 2025 році сягнуть $330 млн (для порівняння: у 2019 році це було $290 млн).

Recent Posts

Культурний тиждень в Києві. Дайджест мистецьких подій із 21 до 27 квітня

Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.

10 години ago

Сибіга розповів Каллас про результати перемовин у Парижі

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в ході телефонної розмови з високою представницею ЄС із…

10 години ago

Анонсовано великий обмін полоненими напередодні Великодня — Sky News

Росія і Україна завтра мають провести новий великий обмін полоненими за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів.

10 години ago

Tesla скорочує виробництво Cybertruck через значне падіння продажу цієї моделі

Tesla коригує плани виробництва електричного пікапа Cybertruck. За словами робітників заводу Tesla, виробництво почали скорочувати із…

10 години ago

Росіяни закріплюються в Калиновому та готуються до натиску — DeepState

Російські війська продовжують посилювати свою присутність у населеному пункті Калинове на Донеччині.

10 години ago

Трамп заявив, що у США тепер є «занадто багато» яєць

Президент США Дональд Трамп заявив про зниження цін на продукти у Сполучених Штатах, зокрема цін на яйця.

10 години ago