Через брак броньованої техніки російські окупанти частіше стали атакувати на "Ладах" і почали пересідати на коней. Про це свідчать відповідні відео з фронту, які оприлюднили західні медіа.
Про зменшення штурмів пишуть аналітики DeepStatе, аналізуючи дані, які публікує Генштаб ЗСУ.
Росіяни 7 діб зменшують інтенсивність атак. Наприклад, 4 лютого було 85, для порівняння — на піку у грудні було 292 атаки.
У розрізі місяців ситуація наступна:
▪️листопад — 5205 (середньодобова — 173.5);
▪️грудень — 6247 (201.5);
▪️січень — 5087 (164);
▪️4 дні лютого — 381 (95).
Міністерство оборони Великої Британії в X (Twitter) у зведенні повідомило, що січень 2025 року став другим найдорожчим місяцем війни для Росії із загальним числом втрат у 48 240 осіб (убитих і поранених), про які повідомив Генеральний штаб України. У грудні 2024 року було зафіксовано 48 670 російських втрат. Він був найдорожчим місяцем війни для Росії на даний момент.
За даними британської розвідки, Росія втратила понад 50 тисяч осіб у 2025 році і понад 837 тисяч з моменту вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
У січні 2025 року також були відзначені другі за величиною середньодобові втрати Росії у війні проти України в 1556 осіб. Це не є суттєвою зміною порівняно із загальним числом втрат у грудні 2024 року в 1570 осіб, найвищим середнім щоденним рівнем втрат Росії в конфлікті на цей момент.
“Показник втрат Росії, ймовірно, продовжить у середньому перевищувати 1000 осіб на день у лютому 2025 року, що відображає високий темп російських операцій і наступів”, – зазначають у Міноборони Британії.
Через величезні втрати броньованої техніки на полі бою російські військовослужбовці почали пересідати на коней, пише Forbes. Журналісти зазначили, що втрати російської техніки в Україні перевищили 15 000 одиниць. Водночас виробництво нової техніки відставало, а запаси старої техніки часів Холодної війни вичерпалися наприкінці 2024 року, що й змусило російські війська врешті-решт пересідати на коней.
Автори матеріалу пригадали відео, яке поширилося в соціальних мережах. На ньому двоє російських солдатів їдуть верхи на конях.
“Російські механізовані полки втрачають бронетехніку зі швидкістю 6 000 одиниць на рік. Це занадто багато для російських заводів, щоб їх замінити. Росія виробляє близько 200 нових бойових машин БМП-3 і 90 нових танків Т-90М щороку, а також кілька сотень інших нових броньованих машин, в тому числі колісні бойові машини БТР-82”, — йдеться у матеріалі.
Протягом перших двох років війни Кремль успішно заповнював розрив між втратами і виробництвом, витягуючи стару техніку часів Холодної війни з довготривалого зберігання. Але зараз навіть ці запаси вичерпуються.
“Оскільки бронемашини, навіть дуже старі, стають все рідкіснішими на російській службі, все більше російських штурмових груп пересуваються на цивільних фургонах і компактних автомобілях. Наступними можуть бути коні”, — зазначили журналісти.
Така “демеханізація” робить російську піхоту вразливою перед українською артилерією і призводить до великих втрат.
Водночас журналісти підкреслили, що це не означає, що Росія програє війну, адже серйозні проблеми переживає й Україна.
“Російські війська зазнають великих втрат. Проте вони продовжують просуватися на багатьох напрямках, де українська оборона розтягнута через нестачу живої сили — і де Росія змогла сконцентрувати переважаючі сили”, — наголосили автори матеріалу.
Окрім цього, через брак броньованої техніки російські окупанти частіше стали атакувати на “Ладах”. Відео з фронту свідчать про те, що машини позначають спеціальними позначками та навіть посилюють протидронними ґратами, повідомили у The Telegraph.
Коли такі виробники як Mercedes і Volkswagen вийшли з Росії, президент Володимир Путін наказав бізнесменам і чиновникам пересісти на “Лади”. Тепер, як припускають у виданні, такі ж накази отримали й військовослужбовці.
Ймовірно, поширення штурмів на “Ладах” свідчить про те, що запаси у Росії закінчуються. Ця автівка програє справжній техніці, адже її сталевий корпус пробивається навіть з гвинтівок і кулеметів. Очікується, що попри просування на фронті, дефіцит бойових ресурсів підштовхуватиме Путіна до завершення вогню.
Аналітики Oryx вважають, що з початку повномасштабної війни ЗС РФ втратили понад 15 000 одиниць бронетехніки та важкої бойової техніки. Зазначається, що досягти заміни щорічних витрат (6 000 бойових машин) промисловість країни-агресорки досі не змогла. Ворогу вдалося компенсувати втрати розконсервуванням застарілої техніки, щодо стану якої можна лише здогадуватись.
Додамо, командування РФ наступає на Дніпропетровську область. Також є певні успіхи Росії на Купʼянському напрямку на Харківщині — на правому березі річки Оскіл окупанти мають уже три плацдарми. 4 лютого у Генштабі ЗСУ розповіли, що на Купʼянському напрямку українські бійці змусили ворога залишити свої передові позиції біля одного з населених пунктів. Вороже командування намагається повернути особовий склад на позиції, погрожуючи розстрілом.
Сьогодні, 24 квітня, в Офісі Генерального прокурора відбувся брифінг, під час якого розкрили деталі щодо…
Мета візиту сина Трампа до Угорщини офіційно не розголошується. Угорське МЗС утрималося від коментарів.
Трамп хоче також, щоб Москва повернула Україні Запорізьку АЕС, бо тоді ЗАЕС підпаде під контроль…
У квітні на військовій базі США в Місаві були розміщені два стратегічних бомбардувальники B-1B, що…
Самі ж урочистості з нагоди відкриття 72-го сезону, включаючи нагородження юних залізничників, інтерактивні конкурси та…
Як з'ясували журналісти, з лютого 2022 щонайменше по липень 2024 року Izovaс та повʼязані з…