Categories: Без рубрики

Клопотенко пропонує перейменувати одну з вулиць Києва і назвати її на честь борщу

На його думку, вулиця Борщова може пролягати в історичній місцевості Борщагівка.

У Києві громадськість у рамках дерусифікації пропонує одну з вулиць назвати на честь борщу з метою захисту національної страви від намагань росії її привласнити. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

За словами ініціатора перейменування вулиці, шеф-кухаря Євгена Клопотенка, вулиця Борщова може пролягати в історичній місцевості Борщагівка, оскільки ця територія “етимологічно пов’язана з борщем”. Одні з перших згадок про борщ датуються ще 1584 роком, у подорожніх записах німецького торговця Мартина Грюневеґа, саме в цій історичній місцевості Києва. Для перейменування громадські активісти обрали вулицю імені російського філософа часів російської імперії Петра Чаадаєва, яка розташована на Борщагівці.

«У Києві варто мати вулицю, яка б віддала належне невід’ємному елементу української культури та частині нашої національної спадщини. Борщ вже давно вийшов за межі «просто страви» – це символ української гостинності, предмет гордості та тяглості наших традицій. Нині, під час війни, борщ не лише єднає та зігріває українців в Україні та за кордоном, а й допомагає збирати кошти на підтримку нашої країни», – пояснив Клопотенко.

Київська міська рада запустила процес дерусифікації у столиці та спростила процедуру перейменування міських об’єктів, пов’язаних з росією та її союзниками.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, міська влада підтримує громадські ініціативи, які пов’язані з процесом дерусифікації міських об’єктів та сприяє їх реалізації у столиці.

«У час повномасштабного російського вторгнення, яке спричинило геноцид українського народу, ми мусимо позбутись усіх топонімів, які пов’язані з радянськими, російськими та білоруськими діячами та подіями. Кожен з нас має усвідомити, що ми не «братські народи» – Україна має свою історію, своїх героїв та свої прадавні традиції. Також необхідно захистити нематеріальну культурну спадщину України від протиправних посягань країни-агресора. Ми цінуємо нашу ідентичність та у воєнний час продовжуємо боротьбу за нашу незалежну державу з багатовіковою історією. Борщ є культурною спадщиною українського народу, тому росія немає історичного права на нього», – наголосив Бондаренко.

Нагадаємо, що Київська міська рада збирає пропозиції щодо перейменування міських об’єктів (вулиць, провулків, алей, проспектів, шосе, станцій метрополітену), які мають назви, пов’язані з росією та білоруссю. Пропозиції щодо перейменування приймають до 1 травня цього року на електронну адресу: name@kmr.gov.ua.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

В Україні дослідили фінграмотність школярів: ніхто не виконав усі завдання без помилок

Українські підлітки мають початковий рівень фінансової грамотності.

1 хв. ago

UniCredit не сподобалися умови Італії для купівлі Banco BPM, серед яких – піти з Росії

Італійський банк UniCredit заявив, що не може ухвалити остаточне рішення щодо поглинання Banco BPM через умови,…

10 хв. ago

Через скандал Трампа з головою ФРС вартість золота зросла до рекордних $3500 за унцію

У вівторок, 22 квітня 2025 року, вартість золота зросла до рекордних $3500 за унцію на…

12 хв. ago

Гетманцев розповів, як нараховуватимуть податки з криптовалюти

У четвер, 24 квітня, парламентський Комітет із питань фінансів, податкової та митної політики розгляне законопроєкт…

18 хв. ago

Мирослава Гонгадзе поділилася фото з весілля доньки Нани

Журналістка, юристка, вдова українського журналіста грузинського походження Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе (раніше керівниця мовлення Голосу…

19 хв. ago

Росіяни атакували Запоріжжя: є постраждалі

Російські окупанти атакували Запоріжжя. Унаслідок удару в одному із районів міста виникла пожежа.

37 хв. ago