Categories: Без рубрики

Кличко та Асоціація міст звернулись до президента, уряду та Ради щодо початку опалювального сезону. Шмигаль запевняє, що все по плану

Готовність до опалювального сезону наразі становить понад 80%, усе йде відповідно до графіків.

Асоціація міст України, за підсумками засідання Правління, звернулася до Президента, Уряду та Парламенту щодо забезпечення початку та сталого проходження опалювального сезону 2021/2022 років. Та запропонувала шляхи вирішення проблемних питань, пов’язаних із подорожчанням газу для населення та бюджетної сфери.

«Наближається опалювальний сезон, у якому ціна газу збільшується з 4 до 7,6 грн для населення та з 7 до 20 грн за 1 куб. м для бюджетної сфери. До цього ще додається вартість розподілу газу та інші витрати, – йдеться в заяві АМУ. – Всі розуміють, що у людей немає коштів, аби оплачувати такі високі тарифи. А їх збереження на рівні минулого опалювального сезону для населення та бюджетної сфери потребуватиме від органів місцевого самоврядування додатково величезну суму – 25 млрд грн», – сказав мер Києва, голова АМУ Віталій Кличко.

В Асоціації міст України підкреслили, що для упередження зриву опалювального сезону 2021-2022 року, необхідно:

  1. Негайно відновити можливість теплопостачання та гарячого водопостачання у 59 громадах, розблокувавши рахунки підприємств, арештовані через заборгованість зі сплати за природний газ та його розподіл.
  2. Усунути дискримінаційні норми в договорах на постачання природного газу. А саме: терміни оплати за спожитий природний газ повинні збігатися з термінами оплати населенням за послуги теплопостачання (виключити передоплату/авансові платежі); розмір штрафних санкцій для підприємств теплопостачання повинен відповідати розміру штрафних санкцій для населення; не застосовувати штрафні санкції на заборгованість за природний газ, яка склалася у зв’язку з неоплатою населенням послуг за теплопостачання; визначити цільове призначення та обсяги природного газу за категоріями споживачів; виключити вимогу про банківські гарантії або договірне списання коштів.
  3. Зафіксувати ціну природного газу для бюджетних установ до кінця опалювального сезону на рівні 11,2 грн за 1 куб. м, щоб забезпечити безперебійне теплопостачання, зокрема, лікарень, шкіл, дитячих садочків та інших об’єктів соціальної сфери.
  4. Для збереження діючих нині тарифів на теплопостачання та гаряче водопостачання населенню та бюджетній сфері в опалювальний сезон 2021/2022 років громадам потрібні наступні компенсатори:
  • збільшення нормативів зарахування ПДФО до бюджетів місцевого самоврядування на 5%;
  • зменшення обсягів реверсної дотації до 20% та збільшення базової дотації до 100%;
  • додаткова цільова субвенція на ремонт вулиць та доріг у громадах в обсязі 10 млрд грн;
  • спрямування громадам 50% коштів ДФРР, збільшивши його обсяг до 3% від загального фонду Держбюджету.
  1. Спрямувати субвенцію з Держбюджету місцевим бюджетам на погашення різниці в тарифах за період 2016-2021 роки в обсязі 37 млрд гривень.

В АМУ підкреслили, що компенсація місцевим бюджетам має бути справедливою.

«Потрібно визначити справедливий, прозорий і єдиний механізм компенсації для усіх громад – не «бартером», а грошима. Бо не можуть деякі міста отримати компенсацію в якомусь вигляді (фінансуванням певних об’єктів, наприклад), а інші – ні. Тарифи вдарять абсолютно по всіх, і ми повинні подбати про всі громади та їх мешканців», – наголосив Віталій Кличко.

Готовність до опалювального сезону наразі становить понад 80%, усе йде відповідно до графіків.

Про це повідомив прем’єр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

“Одним із ключових питань на порядку денному роботи Кабінету міністрів залишається підготовка до опалювального сезону. Наразі у нас готовність більше 80%, все йде відповідно до графіків”, – сказав Шмигаль, відкриваючи засідання.

За словами прем’єра, місцева влада, як і в попередні роки, буде приймати рішення, коли саме стартує опалювальний сезон.

“Так само органи місцевого самоврядування тепер відповідальні за встановлення тарифів на тепло і гарячу воду”, – додав Шмигаль.

“Уряд, як ми і обіцяли, продовжить допомагати місцевим керівникам і вирішить питання з компенсацією для теплокомуненерго. “Нафтогаз” пропонує ТКЕ блакитне паливо по 7,42 грн за куб.м у рамках трирічного контракту”, – сказав голова уряду.

За його словами, така ціна “дозволяє місцевим керівникам не підвищувати ціни на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні”.

“Ми будемо за цим уважно стежити по кожному місту і регіону”, – резюмував він.

Також Шмигаль заявив, що працюють річні контракти на постачання газу для населення.

“Ці контракти працюють, усі споживачі були автоматично на них переведені. Тобто, ціна, яку люди платили в липні чи в серпні, вони будуть платити її так само в січні і в лютому. Це менше 8 грн за куб.м”, – зазначив Шмигаль.

Він додав, що запуск річних контрактів був “правильним кроком”, який “застрахував людей від надзвичайного зростання ціни на газ в Європі”.

Шмигаль також повідомив, що станом на 1 вересня рівень наповнення українських підземних газосховищ перетнув позначку в 18 млрд куб. м.

“За даними Укртрансгазу, до опалювального сезону ми підійдемо із запасами газу 19-20 млрд куб.м, цього вистачить для надійного проходження опалювального сезону”, – резюмував прем’єр.

Нагадаємо, житлово-комунальна інспекція Києва почала щорічну перевірку готовності житлових будинків до опалювального сезону.

Фото: facebook

Recent Posts

Трамп нарешті побачив головну перешкоду для миру в Україні — WSJ

Заклик президента США Дональда Трампа до Володимира Путіна припинити атаки на Україну підкреслює ризиковане припущення,…

12 хв. ago

Пакистан відкрив вогонь на лінії розмежування з Індією, вона відповіла тим самим

Пакистан відкрив вогонь у кількох місцях уздовж лінії розмежування з Індією. Вона також відповіла вогнем.

17 хв. ago

Україна внесла правки в мирний план Трампа, які вимагають не визнавати Крим російським і не допустити капітуляції — The Telegraph

На переговорах у Лондоні, які пройшли 23 квітня, українська сторона висунула кілька вимог до мирного…

24 хв. ago

Реванш Усик-Дюбуа відбудеться 19 липня на стадіоні Вемблі в Лондоні

19 липня професійні боксери українець Олександр Усик і британець Денієл Дюбуа проведуть бій-реванш на стадіоні…

31 хв. ago

Киянка втратила батьків і брата у зруйнованому ракетою будинку в Святошинському районі

Є родини, де загинуло кілька людей внаслідок російського ракетного удару по Києву 24 квітня. Одна…

43 хв. ago

У Києві з-під завалів після ракетного удару врятували двох котиків

У ніч на 25 квітня надзвичайники знайшли двох котиків, які перебували в одному з зруйнованих…

44 хв. ago