Міська влада консультується з фахівцями Інституту Коха в Берліні.
Жорсткий локдаун в Києві — це єдиний шлях, яким можна «розірвати ланцюг передачі інфекції», і щодо введених обмежень міська влада консультувалася з провідними світовими фахівцями. Про це столичний міський голова Віталій Кличко повідомив в ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV.
За словами міського голови, влада спеціально ввела локдаун та обмеження в транспорті, аби запобігти поширенню коронавірусу.
«Ми умисно оголосили локдаун і обмеження у пересуванні транспортом. Це єдиний шлях, який на сьогодні забезпечить розрив ланцюга передачі інфекції», – каже Кличко.
За його словами, таке рішення було прийнято в результаті консультацій з берлінським Інститутом імені Роберта Коха, який займається вивченням інфекційних захворювань та способів їх поширення.
«Я постійно консультуюся з Інститутом Коха, це один з провідних інститутів світу, і багато країн Європи зараз прийшли до таких максимальних обмежень», – пояснив міський голова.
Також він вкотре наголосив, що ситуація в столичних лікарнях усе ще залишається складною.
«Я розумію, що ситий голодного не зрозуміє, і здоровий хворого також не зрозуміє. Але ж сьогодні ситуація в місті критична. Лікарні наші повні, реанімації повні, щодня помирають 40 – 50 людей… нами було прийняте непопулярне рішення, я це розумію, але це моя відповідальність», – розповів міський голова.
Кличко також додав, що комендантську годину в Києві може запровадити лише уряд, але водночас закликав містян бути відповідальними, що не ускладнювати ситуацію.
«Що означає колапс медицини? Це переповнені лікарні, і коли людина, яка зараз нас дивиться, звернеться до лікарів, а ті скажуть: «Вибачте, ми вам не можемо допомогти. Лікуйтеся вдома, виживайте, читайте «Отче наш». Ні в якому разі ми не хочемо допустити цього, і тільки з цим пов’язані такі жорсткі обмеження» — зазначив Віталій Кличко.
Міський голова зауважив при цьому, що карантинні обмеження в столиці усе одно слабші, ніж в інших країнах.
«... обмеження, які працюють в Києві, у порівнянні з тими обмеженнями, які діють в інших країнах, м’які. Тому що дійсно комендантська година є в багатьох країнах, в багатьох країнах великі штрафи — від кількасот до тисячі євро — за неносіння масок. Я хотів би, щоб всі усвідомили — виключно від нас залежить, наскільки жорсткими будуть обмеження», — сказав Кличко.
Тим часом, лікарні НАМН почали приймати ковід-пацієнтів: надали більше 400 ліжко-місць, проте за два дні прийняли лише 16 хворих.
Фото: КМДА
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.