Мер Києва Віталій Кличко оголосив про звільнення сімох столичних високопосадовців, які фігурували у розслідуванні про незаконне заволодіння землею в столиці.
Про це він написав у Telegram.
Зі своїх посад у КМДА звільнені:
Також звільнили депутата Київради, голову земельної комісії Михайла Терентьєва — з посади директора КП «Інженерний центр». А фракція партії УДАР розпочала процедуру відкликання його з депутатів Київради, оскільки він є підозрюваним у кримінальному провадженні.
Звільнені також:
Директор комунального підприємства «Фінансова компанія «Житлоінвест» Віктор Погребний перебуває на лікарняному. Щойно вийде — його також звільнять.
Що стосується інших посадовців, імена яких лунали в журналістському розслідуванні, то Кличко наголосив, що у них невизначений процесуальний статус у кримінальному провадженні. А у секретаря Київради Володимира Бондаренка — статус свідка.
«І його як секретаря Київради обирали депутати. Вони і можуть його звільнити. Відповідно до регламенту Київради і процедур. Наразі він відсторонений від підготовки та ведення засідань Київради. Готувати та вести засідання буду я — як міський голова», — додав Кличко.
Сьогодні Київрада на засідання має ухвалити рішення про повернення у користування громади земельних ділянок, які фігурують в резонансній «земельній справі», продовжує Віталій Кличко.
“Йдеться поки що про 5 рішень Київради щодо 7 земельних ділянок. Але аудит раніше ухвалених Київрадою рішень триває. Загалом за цю каденцію ухвалили близько 5 тисяч рішень щодо землі. Чверть із них вже перевірили. Ініційовано 15 судових позовів про скасування реєстрації майна. Матеріали спрямовуємо до правоохоронних органів”, – сказав мер відкриваючи засідання.
“Також сьогодні розглянемо пакет рішень, аби унеможливити подібні зловживання у подальшому. Це стосується і процедур, щоб закрити лазівки в законодавстві. Зокрема, розглянемо звернення до парламенту. Щоб Верховна рада належно врегулювала в законі співвідношення площі земельних ділянок та об’єктів майна, розташованих на них”, – додав Віталій Кличко.
Нагадаємо, фігурантів справи підозрюють у тому, що вони заволодівали цінною столичною землею під забудову та повністю впливали на рішення місцевої влади про надання прав на землю. Схема полягала в тому, що фігуранти шукали перспективні земельні ділянки та реєстрували право власності на неіснуючі будинки нібито на цих територіях на підставних людей. Потім до міськради подавали заяви про те, щоб надати їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд — так уникали торгів. За даними слідства, протягом 2023—2024 років фігуранти незаконно вивели з власності територіальної громади Києва землю в центрі міста вартістю 11,6 мільйона гривень
Із весняним потеплінням родина найбільших азійських антилоп Нільгау перейшла на цілоденний вигул у свій оновлений…
Департамент культури анонсував щотижневий дайджест мистецьких подій із 7 до 13 квітня. Зокрема, наступного тижня…
Рішенням Кабміну інструкторам у навчальних центрах нарахують постійну надбавку до грошового забезпечення у розмірі 30…
Президент США повідомив, що підписав відповідний указ.
Представники армії Литви, зі свого боку, не бачать додаткових військових загроз для власної країни під час навчань Захід у 2025…
Президент сказав, що Америка близька до можливості санкційного тиску на Росію.