Загін безпілотників став ключем до успішного просування українських військових в Курській області Росії.
Безпілотники в українській армії. Фото: ЗСУ
Про це повідомляє The Times.
За словами аналітиків, безпілотники зробили наступ на Курщину можливим, спочатку показавши, де штурм буде успішним, а тепер допомагаючи ізолювати російські війська на землі.
Зазначається, що оператори дронів передають команді, яка керує Himars, потрібну інформацію, таким чином коригують удари по противниках.
Дрони, подібні до моделі Phantom британського виробництва, передавали важливі розвідувальні дані й вказували, де і коли вдасться наземний штурм.
Рої безпілотних літальних апаратів-перехоплювачів заглушили радіоелектронний захист Росії, дозволивши українській бронетехніці прорватися та зайняти анклав, який може стати розмінною монетою для України в майбутніх територіальних переговорах.
За останні десять днів команда безпілотників керувала операцією Himars зі знищення всіх трьох постійних мостів через річку Сейм, залишивши ще близько 3000 російських військових, переважно молодих призовників, у пастці. Щовечора російські військові інженери на півночі перекидають через річку тимчасові понтони, щоранку безпілотники їх знаходять, у бій вступають Himars.
За даними видання The Washington Post, українські війська взяли в полон понад 240 російських солдатів з моменту їхнього несподіваного вторгнення в Курську область на початку серпня.
Аналітики видання проаналізували матеріали та виявили, що в полон в основному потрапляють строковики віком від 18 до 30 років.
Мобілізовані війська не отримують зарплату і погано навчені, зазначає видання, а Путін дав обіцянки, що їх не відправлять у бій, хоча російське законодавство це дозволяє, якщо вони пройшли чотири місяці базової підготовки.
Зазначається, що ні українська, ні російська влада не повідомила, скільки насправді російських полонених наразі потрапили в полон під час Курської операції.
Українська влада має намір цієї осені підготувати ґрунт для можливих переговорів із РФ. Перемовини мають початися з трьох питань. Про це повідомляє Kyiv Independent з посиланням на джерело, “близьке до Зеленського”.
За словами джерела, Україна прагне “почати розмову з Росією” та провести переговори про обмін полоненими за принципом “всіх на всіх”, продовольчу та ядерну безпеку.
Видання The Guardian писало, що Росія розглядатиме можливість переговорів тільки тоді, коли вважатиме, що Україна здатна “загрожувати Москві й Санкт-Петербургу”.
Тим часом WSJ пише, що мета України в Курській області складається з трьох частин: змусити Росію відвести війська зі сходу України, зламати риторику про поразку на полі бою і поліпшити становище України перед можливими мирними переговорами з Російською Федерацією.
Президент України Володимир Зеленський своєю чергою наголосив, що українська операція в Курській області складна. Проте вона йде за планом і приносить свої плоди.
Із 22 до 27 квітня частково обмежуватимуть рух транспорту ділянкою Берестейського проспекту.
На вулиці Хрещатик із настанням сприятливих погодних умов розпочався поточний ремонт вулично-дорожньої мережі. Дорожники оновлюють…
У неділю, 20 квітня, в одному з дворів на лівобережжі Кам’янського сталася стрілянина.
Міністерство оборони США оголосило про планову ротацію близько 6000 американських військовослужбовців у Східній Європі влітку…
На вулиці Ярославів Вал, 27 відновили будівельні роботи на фасаді "Будинку з хлібною лавкою". Він…
Українська тенісистка Еліна Світоліна (№18 WTA) стала чемпіонкою турніру WTA 250 у французькому Руані.