Categories: Без рубрики

КМДА: Департамент архбудконтролю неодноразово звертався до правоохоронців щодо порушень під час забудови Лаври

У Департаменті вчора, 19 травня, відбулися обшуки, причиною яких нібито була незаконна забудова в буферній зоні Києво-Печерської Лаври.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

У КМДА зазначили, що Департамент із питань державного архітектурно-будівельного контролю неодноразово звертався до правоохоронних органів щодо об’єкта будівництва на вул. Редутній, 32, що в Печерському районі столиці. Усі документи щодо цього об’єкта були надані правоохоронцям добровільно, що зафіксовано в протоколі обшуку.

«Державне бюро розслідувань, як і інші правоохоронні органи, не зверталося до Департаменту щодо отримання якихось документів чи інформації щодо цього об’єкту. А обшуку навіть не передувало клопотання слідчого до суду про тимчасовий доступ до речей та документів шляхом їх вилучення, що було б більш адекватним ситуації. Ці факти беззаперечно вказують на спрямований тиск на орган місцевого самоврядування», – зазначили в Департаменті.

Водночас у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю наголосили, що отримали вже зареєстровану декларацію про початок виконання будівельних робіт за №КВ 083140830188 від 24 березня 2014 року від Державної архітектурно-будівельної інспекції України в межах децентралізації.

Відтак, саме Департамент із питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА своїм наказом у 2017 році скасував реєстрацію цієї декларації, довів у судовому порядку законність цього рішення й вимагав зупинити будівельні роботи на об’єкті, а потім і знести незаконну забудову.

Окрім цього, замовник будівництва отримав від Департаменту припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності (від 10 липня 2017-го), припис про зупинення будівельних робіт (від 10 липня 2017-го) і, коли ці вимоги не були виконані, – припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил із вимогою знести об’єкт (від 04 жовтня 2017 року).

Утім, за даними Департаменту, ці приписи були скасовані рішенням Окружного адміністративного суду Києва від 20 червня 2018 року в справі №826/13637/17. А постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 04 вересня 2018-го це рішення залишено без змін.

У Департаменті зазначають, що в подальшому замовник будівництва навмисно уникав проведення перевірок та не реагував на листи. У зв’язку з цим Департамент неодноразово звертався до правоохоронних органів із проханням сприяти проведенню перевірки.

Також у 2019 році Департамент двічі відмовив замовнику, який намагався отримати дозвіл на виконання будівельних робіт на об’єкті (рішення від 17 квітня 2019-го та від 18 червня 2019-го). А у 2020 році повернув без реєстрації декларацію про готовність цього об’єкта до експлуатації (13 січня 2020-го).

У Департаменті також нагадали й про електронний кабінет забудовника, який був створений наприкінці 2019 року, проіснував 3 місяці та на початку 2020 року припинив роботу через обґрунтовані скарги з боку органів державного архбудконтролю.

Цей кабінет зокрема дозволяв забудовникам, без участі та відому посадових осіб Департаменту, автоматично за допомогою програмних засобів вносити відомості в єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію об’єктів.

За даними Департаменту, деякі недоброчесні забудовники, зокрема й особи, причетні до будівництва на вул. Редутній, 32, скористалися цією можливістю. Так, через цей електронний кабінет забудовника було подано повідомлення про початок виконання будівельних робіт 16 січня 2020 року на об’єкт будівництва на вул. Редутній, 32, а вже 17 січня 2020 року було подано декларацію про готовність об’єкта до експлуатації.

У КМДА наголосили, що Департамент із питань державного архбудконтролю не брав участі в реєстрації та не отримував цих документів.

Нагадаємо, раніше ми писали, що вчора, 19 травня, прокуратура спільно з теруправлінням ДБР провела обшуки в Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю. Внаслідок обшуків розпочато кримінальне провадження за фактом можливих протиправних дій державного реєстратора, які виразились у незаконній реєстрації права власності на незавершений об’єкт будівництва по вул. Редутній, а саме 6-поверховий офісний комплекс.

Встановлено, що вказаний об’єкт зведений у Центральному історичному ареалі міста Києва, всупереч вимог наказу Міністерства культури України та рішення Київської міської ради, якими введено мораторій на нове будівництво в буферній зоні Києво-Печерської Лаври.

Фото: фейсбук

Recent Posts

27 квітня — Провідна неділя. Все про традиції, значення та чому неварто нести на могили штучні квіти

Провідна неділя — це особливий день у християнській традиції, коли люди вшановують пам’ять померлих, відвідують…

3 години ago

Угода про рідкоземельні мінерали має бути підписана негайно — Трамп

Також американський президент додав, що «робота над загальною мирною угодою між Росією та Україною йде…

3 години ago

Росія під час удару по Павлограду знищила базу медичного батальйону «Госпітальєри»

Російські війська знищили базу батальйону "Госпітальєри" у Павлограді, Яна Зінкевич оголосила збір коштів на відновлення.

3 години ago

Макрон не проводитиме жодних дипломатичних зустрічей на похороні Папи Римського

Раніше стало відомо, що на похороні Папи Римського очікується присутність 50 президентів та 10 монархів. Загалом у Ватикані в суботу…

3 години ago

Слухала російську музику в День жалоби. У Києві жінку притягнуто до адміністративної відповідальності

Все це відбулось в день, коли столиця перебувала в жалобі за жертвами масованої ракетної атаки…

3 години ago

Посол Росії в Німеччині Нечаєв прийшов без запрошення на пам’ятні заходи у Німеччині

Минулого тижня Нечаєв без запрошення з'явився на меморіалі Зеєловських висот з охороною, російським вінком та білоруським колегою.

3 години ago