Categories: Без рубрики

КМДА пропонує будувати садочки та школи без ухвалення ДПТ, а підземні паркінги – в межах “червоних ліній”

Пропозиції були подані до Верховної ради після ухвалення містобудівного законопроєкту №5655 у першому читанні.

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації Юрій Тацій.

Йдеться про реформаторський для сфери містобудування законопроєкт №5655 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності”.

Документ забезпечує побудову ефективної системи управління та контролю у містобудівній галузі, автоматизацію ключових послуг, прозорість у прийнятті містобудівних рішень і багато інших питань в суміжних сферах“, – зазначає Юрій Тацій.

За його словами, у разі прийняття законопроєкту, “обличчя українських міст може повністю змінитися у кращий бік”. Участь у підготовці змін взяли фахівці Департаменту містобудування та архітектури КМДА, надавши свої пропозиції, які дозволять покращити інфраструктуру міст.

Що пропонує КМДА внести до законопроєкту?

  • Можливість будувати підземні паркінги у червоних лініях.

Для цього законопроєктом пропонується нове викладення статті 18 Закону України “Про автомобільні дороги”. Так, у межах червоних ліній все ще заборонене будівництво будь-яких об’єктів, окрім підземних будівель у споруд. Це дозволить забезпечити міста необхідною паркувальною інфраструктурою та в результати розвантажити дороги та проїзди, вивільнити наземні території для реалізації важливіших будівельних проєктів.

  • Будівництво об’єктів соціальної інфраструктури (шкіл, садочків, лікарень) без розроблених ДПТ (детальний план територій).

Будувати пропонується на землях державної та комунальної власності та на замовлення держави чи міста. На сьогоднішній день у Києві велика частина територій залишається без розроблених ДПТ, що призводить до забудови столиці житловими комплексами і ТРЦ.

Тож можливість будівництва соцоб’єктів без детального плану території на відповідних землях державної або комунальної власності за бюджетні кошти дозволить збалансувати інфраструктуру міста, забезпечити населення важливими соціальними послугами“, – каже Юрій Тацій.

Наразі законопроєкт №5655 проходить підготовку до другого читання. У КМДА сподіваються, що він буде ухвалений із вищевказаними пропозиціями.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

“Втомились від війни”. Келлог прокоментував можливий вихід США з переговорів щодо України

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…

4 хв. ago

Керівники Meta, Oracle і JPMorgan продали акції на сотні мільйонів до мит Трампа

Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…

4 хв. ago

Віткофф може знову відвідати Москву після зустрічей у Лондоні — WSJ

Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.

12 хв. ago

Як Європа змінює стратегію військової допомоги Україні — WP

Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.

13 хв. ago

МЗС Німеччини незадоволене новим постом Бербок у ГА ООН — Spiegel

Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…

20 хв. ago

У Китаї випробували неядерну водневу бомбу з вогняною кулею у понад 1000 градусів — медіа

Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…

24 хв. ago