Categories: Без рубрики

КНДР розбудувала свої військові заводи на тлі постачання озброєнь до Росії — ЗМІ

Найбільші підприємства Північної Кореї, які займаються виробництвом снарядів і ракет, значно збільшили свої площі за останні три роки на тлі російського вторгнення в Україну.

Це підтверджують супутникові знімки, проаналізовані The Moscow Times.

Москва офіційно не визнає закупівлю боєприпасів у КНДР, однак після повідомлень про постачання північнокорейських снарядів до РФ, російські військові перестали скаржитись на їхню нестачу.

За даними медіаресурсу 38 North, у виробництві озброєння для Росії можуть брати участь близько 20 заводів КНДР. Серед основних постачальників називають три підприємства: завод № 125, Тесонський машинобудівний завод і завод № 26 у провінції Чагандо.

Завод № 125 – одне з найбільших підприємств із виробництва боєприпасів у країні. Його точне місцезнаходження невідоме, але південнокорейська розвідка пов’язує його з промисловою зоною Чхон’гке-дон на північному заході Пхеньяна. Із 2021 до 2025 року площа його забудови збільшилася з 2,5 до 6 кв. км.

Тесонський машинобудівний завод спеціалізується на виробництві ракет середньої дальності. Частина його потужностей розташована під землею, а аналіз супутникових знімків показує, що у 2023-2024 роках підприємство пройшло модернізацію.

Завод № 26 у Чагандо також частково розміщений під землею, що ускладнює оцінку його розмірів, але супутникові знімки за березень 2025 року не фіксують значних змін на поверхні.

Крім того, зі збільшенням військових поставок до Росії пов’язують активне розширення Кумсонгського тракторного заводу в Кангсо, де виробляють транспортні установки для крилатих ракет. Його площа з 2021 по 2025 рік збільшилася втричі.

Зростання військової промисловості КНДР також підтверджується даними про модернізацію заводу імені 11 лютого в Хамхині, де виробляють ракети малої дальності класу «Хвасон-11».

Військові аналітики підкреслюють, що північнокорейські системи здатні конкурувати із західними аналогами за дальністю стрільби – зокрема 170-мм установки Koksan можуть вражати цілі на відстані до 60 км. Також у КНДР є реактивні системи залпового вогню KN-09 з дальністю 220 км і KN-25 калібром 600 мм – це значно більше, ніж у російських «Смерча» і «Торнадо-С» (220 мм).

На думку експертів, Північна Корея робить ставку на розвиток артилерії через своє географічне положення: столиця Південної Кореї Сеул розташована за 24 км від кордону, що робить її вразливою для артилерійських ударів у разі конфлікту.

Днями КНДР запустила кілька балістичних ракет після початку навчань США та Південної Кореї.

Recent Posts

Росія зменшує активність на півночі, наступ зміщується на південь — ОСУВ “Хортиця”

Речник ОСУВ Хортиця Трегубов також підтвердив зниження використання важкої техніки противником. Натомість зростає використання мотоциклів,…

2 хв. ago

«Перемир’я» Кремля має на меті обмежити Україну в далекобійних ударах – британська розвідка

Путін також, імовірно, прагне зменшити ймовірність того, що українські удари вплинуть на святкування дня перемоги.

12 хв. ago

Путін підтвердив Лукашенку, що Росія побудує у Білорусі завод із виробництва безпілотників

6 березня пропагандистське агентство БелТА писало, що Росія пропонує побудувати в Білорусі завод з виробництва безпілотних авіаційних…

23 хв. ago

У Львові двоє підлітків загинули внаслідок падіння з 16-го поверху — поліція

Поліцейські розслідують обставни загибелі неповнолітніх у Львові.

36 хв. ago

Переговори зайшли в глухий кут. Путін не збирається відмовлятися від українських територій попри тиск США — Bloomberg

Вимога російського глави завдає удару зусиллям президента США Дональда Трампа щодо досягнення припинення вогню та…

47 хв. ago

Пропозиція про перемир’я — це початок прямих переговорів з Україною без попередніх умов — Лавров

За словами Лаврова, перемир'я на 30 днів "у цій ситуації розглядається як попередня умова", яка…

58 хв. ago