Як відомо, частина укриттів у Києві використовуються не за призначенням.
Американський новинний веб-сайт ВuzzfeedNews опублікував статтю про те, що частина приміщень бомбосховищ у Києві обладнані під бари, ресторани та навіть стриптиз-клуби. Знайти статтю можна за посиланням,
Видання пригадало стриптиз-клуб «Пентхаус» на Васильківській, про який ми вже писали.
«Стрип-клуб з червоними ліхтарями та велюровим інтер’єром цілком міг би стати популярним місцем для пошуку притулку, на випадок російських бомбардувань. Охоронець клубу сказав, що готовий прийняти стільки людей, скільки приміщення зможе вмістити» — пишуть журналісти.
Повідомляється також, що попри загрозу вторгнення, «переважна більшість українців залишаються в Києві та інших містах країни», а « багато хто використовує час, щоб знайти та підготувати свої місцеві бомбосховища».
Видання пише, що бомбосхоивща у Києві стали приміщеннями для малого бізнесу, «включаючи коктейль-бари, салони краси, ресторани та обмінні пункти». Згадується також, що київський метрополітен, «побудований на сотні футів під землею за наказом радянського керівництва після Другої світової війни, також є системою бункерів».
Далі згадано бар «Паровоз» на тій же Васильківській, також збудований в приміщенні укриття.
«У «Паровозі», барі в стилі спікізі, розташованому під кінотеатром «Київ» і за важкими сталевими дверима, війна далека від розуму деяких із 40 людей, які попивали «Манхеттен» і «Негроні». Працівники бару сказали, що будуть готові. «Чи може бути місце краще, ніж тут, якщо буде війна?» — жартував один з барменів» — пише видання.
Є в статі також ресторан «Подшоффе» на Пушкінській:
«Каріна, менеджер ресторану «Подшоффе» на центральній вулиці Пушкінській, зазначила, що вона також із задоволенням відкриє двері для людей, які шукатимуть притулок під час будь-яких обстрілів у місті. Вона впевнена, що цей простір з його кімнатами в печерах з міцними кам’яними стінами забезпечить безпеку людей — і їх можна буде добре нагодувати».
Також видання опублікувало фото кнайпи «Купідон», що в приміщенні-укритті (Пушкінська 1-3).
Видання пише також про одне з бомбосховищ у Солом’янському районі, яке один з мешканців намагається привести до ладу, бо там пропав туалет.
«Він (об’єкт) був побудований для холодної війни, що означає, що він добре ізольований і має сантехніку, але туалет зник. Після десятиліть занедбаності потрібно багато попрацювати, щоб привести його в форму. Двері, призначені для герметичного закриття, точно не зачиняли, бо вони заіржавіли. Відкриті цегляні стіни були вкриті пилом і брудом. А електрики не було» — пише видання, не вказуючи адреси укриття.
Нагадаємо, за словами Кличка, ключовим бомбосховищем на випадок війни буде метрополітен.
А ще в New York Times написали про те, як у теробороні Києва «озброюють націоналістів».
Фото: Фейсбук
У церемонії вшанування пам'яті загиблих у Києві внаслідок російського удару взяли участь також понад 50…
Президент Володимир Зеленський, що, ймовірно, не зможе взяти участь у поховальній процесії, оскільки у нього…
Розслідування щодо Damen Shipyards, за інформацією видання, велось сім років, і у 2024-му Генеральна прокуратура…
Китай скасував мита на деякі товари зі США, однак спростував заяву Трампа про те, що…
У МЗС застерегли іноземних військових, насамперед сербських, про участь яких у параді було оголошено раніше,…
Колишній президент США Джо Байден, який підтримував тісні робочі та особисті відносини з Папою Римським…