Categories: Без рубрики

Коли потрібно приймати відхаркувальні засоби

Один із найчастіших симптомів ГРВІ — це кашель. Дуже часто ми йдемо в аптеку за придбанням засобів, що можуть його полегшити, але як робити це правильно, щоб не нашкодити своєму здоров'ю, — розберімося далі.

Залежно від типу кашлю, застосовують відхаркувальні та протикашльові засоби. У цій статті ми поговоримо про ті, що стимулюють відкашлювання, адже саме їх частіше купують пацієнти. Відхаркувальні засоби — це лікарські препарати, такі як АЦЦ, Амброксол, Лазолван тощо, які допомагають виводити мокротиння з дихальних шляхів. Особливо актуальні вони в періоди застуд, бронхітів та інших респіраторних захворювань. Однак важливо знати, коли їх потрібно приймати та як вибрати оптимальний засіб.

Коли необхідно приймати відхаркувальні засоби

Для всіх медикаментів є перелік ситуацій, за яких їх потрібно застосовувати. Для муколітиків вони наступні:

  1. Муковісцидоз — генетичне захворювання, при якому життєво необхідно розрідження мокротиння та виведення його з дихальних шляхів.
  2. Хронічні захворювання дихальних шляхів — хронічний бронхіт або астма можуть супроводжуватися утворенням великої кількості мокротиння. У таких випадках відхаркувальні засоби можуть допомогти полегшити дихання.
  3. Після вірусних інфекцій іноді теж потрібен курс муколітиків. Але це має вирішити лікар.

Наразі не було знайдено доказів того, що є потреба в прийманні відхаркувальних при кашлі на тлі ГРВІ. Навпаки, це може мати тільки негативний ефект, особливо у дітей. Спектр показів до застосування не надто широкий. Тому не купуйте та не приймайте препарати з відхаркувальною дією самостійно.

Як діють муколітики

Муколітики діють на рівні бронхіальної слизової оболонки, змінюючи фізико-хімічні властивості мокротиння. Щоб краще зрозуміти, що відбувається у вашому організмі після приймання АЦЦ чи Амброксолу, відкриємо нюанси механізму їхньої дії:

  1. Розрив дисульфідних зв’язків — багато муколітиків, таких як ацетилцистеїн (АЦЦ), руйнують дисульфідні зв’язки в молекулах муцину, основного білка слизу. Це робить слиз менш в’язким і більш текучим, що покращує його виведення із дихальних шляхів.
  2. Стимуляція продукції секрету — деякі препарати стимулюють вироблення рідкого секрету в дихальних шляхах, що також сприяє виведенню мокротиння.
  3. Протизапальна дія — відхаркувальні також мають і протизапальну дію, що знижує запалення в дихальних шляхах та покращує їхню прохідність.
  4. Покращення мукоциліарного кліренсу — простими словами, деякі муколітики покращують очищувальну функцію дихальних шляхів.

Дія у цієї групи препаратів дуже широка, тому, щоб не нашкодити собі, не приймайте їх без призначення лікаря. Це може призвести до погіршення самопочуття та хронізації процесу.

Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоровʼя.

 

Recent Posts

Фонд дочки Путіна переводить російських IT-фахівців до Індії

Фонд Іннопрактика Катєріни Тіхонової, дочки російського диктатора Владіміра Путіна, відкриє технохаб для російських IT-компаній у столиці Індії Нью-Делі.

20 хв. ago

Прем’єр Канади назвав Китай та РФ загрозою для світу

Прем'єр-міністр Канади Марк Карні заявив, що Китай є однією з найбільших загроз для безпеки країни…

35 хв. ago

У Пентагоні звільнили головного помічника Гегсета на тлі скандалу із витоком даних — Politico

Керівник апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспер найближчими днями залишить свою посаду на…

44 хв. ago

Іран подав позов до суду ООН проти України щодо збиття літака МАУ у 2020 році

Іран подав позов до Міжнародного суду ООН проти України, а також Канади, Швеції та Великої…

48 хв. ago

Кремль прагне поставити на чолі Молдови лояльних людей і використати її проти України — Санду

Ставка Кремля на парламентських виборах у Молдові полягає в тому, щоб замінити керівництво країни людьми,…

1 годину ago

У Києві підлітки побили військовослужбовця в Гідропарку

У Києві 18 квітня поліція затримала двох 17-річних хлопців, які побили військовослужбовця в Гідропарку.

1 годину ago