Ірландська компанія TechMet, яка частково належить уряду США, зацікавлена в розробці ділянки літієвих руд Добра в Кіровоградській області та планує взяти участь у майбутньому конкурсі. Інвестиційним партнером TechMet у цьому проєкті є мільярдер Рональд Лаудер, друг президента США Дональда Трампа.
Літій
Про це пише Financial Times.
За її даними, це може бути одним із перших проєктів у межах угоди про корисні копалини між США та Україною, якщо її підпишуть.
Генеральний директор TechMet Браян Менелл розповів, що вважає ресурси літію на родовищі “дуже значними”. Компанія цікавиться цим об’єктом з 2023 року.
Раніше на ділянку Добра претендувало ТОВ “Петро-Консалтінг” (теперішня назва – ТОВ “Європейський літій Україна”), але спецдозвіл йому так і не було надано. За цією компанією стоїть австралійський бізнесмен Ентоні Сейдж.
TechMet – зареєстрована в Дубліні інвестиційна компанія вартістю $1,2 мільярда, серед її інвесторів – Катарське інвестиційне управління, трейдингова компанія Mercuria та інвестиційна фірма Lansdowne Partners.
Компанія була створена під час першої адміністрації Трампа, коли в неї інвестувала Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC).
Меннел розповів, що інтерес TechMet до ділянки Добра не залежить від угоди між США й Україною. “Однак, якщо угода про корисні копалини відбудеться, це, безперечно, посилить наш інтерес”, — додав він.
Він повідомив, що TechMet також розглядає інші перспективні напрямки в Україні: титан, уран і графіт.
“Усі ці можливості щодо критично важливих мінералів в Україні потребують часу, інвестицій та управління. Я вважаю, що [угода про критично важливі мінерали] є позитивною, за умови, що вона зараз відбудеться, і за умови, що вона буде впроваджена ефективним чином, що буде непросто”, – сказав він.
У лютому 2022 року Кабінет міністрів України обрав 26 ділянок стратегічних надр для залучення інвесторів. Серед них є літієві руди – це ділянка Добра біля Добровеличківки в Кіровоградській області. Крім неї в Україні є ще кілька родовищ літію, зокрема Полохівське біля міста Мала Виска в Кіровоградській області та Шевченківське у Великоновосілківському районі Донецької області (окуповане Росією).
Літій використовується у батареях для електромобілів, і очікується, що попит на нього зросте протягом наступного десятиліття. Відомості про балансові запаси літію в надрах України є державною таємницею.
Рональд Лаудер (народився 26 лютого 1944 року в Нью-Йорку, США) – американський бізнесмен, колекціонер мистецтва, політичний діяч та філантроп. Він є спадкоємцем компанії Estée Lauder і президентом Світового єврейського конгресу. Почав працювати в компанії Estée Lauder у 1964 році. У 1984 році став заступником помічника міністра оборони США з питань європейської політики та політики НАТО. У 1986 році був призначений послом США в Австрії.
Рональд Лаудер був одним із перших власників телеканалу “1+1” в Україні. У 1995 році він заснував компанію Central European Media Enterprises (CME), яка стала співвласником телеканалу “1+1” разом з Олександром Роднянським та Борисом Фуксманом. CME володіла значною часткою акцій телеканалу, що дозволило Лаудеру мати вплив на розвиток “1+1” до продажу телеканалу структурам Ігоря Коломойського у 2008-му.
TechMet – це приватна компанія, заснована у 2017 році, яка займається виробництвом, обробкою та переробкою технологічних металів. Її головний офіс розташований у Дубліні, Ірландія. TechMet прагне забезпечити західний світ критичними мінералами, необхідними для енергетичного переходу, штучного інтелекту та робототехніки. Компанія володіє активами, які виробляють, обробляють та переробляють метали, що використовуються в електромобілях та системах відновлюваної енергії.
TechMet має значну підтримку від Міжнародної фінансової корпорації розвитку США (DFC), яка підконтрольна уряду США. DFC є значним акціонером TechMet з часткою 15%. Катарський інвестиційний орган (QIA) також маю частку в компанії. Мільярдер та прихильник розширення ресурсів США Рональд Лаудер є партнером TechMet у різних проєктах.
TechMet залучила інвестиції від венчурних капіталістів та ангельських інвесторів, які також володіють акціями компанії. Ці інвестори відіграють важливу роль у забезпеченні фінансування та наданні консультацій.
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.
Росіяни використовують наказ не стріляти з нашого боку для того, щоб витягнути своїх 200, провести…
Насправді ж самі росіяни не дотримуються свого так званого перемир'я, продовжуючи штурми та обстріли.
Олександр Гвоздик виграв перший бій 2025 року нокаутом у третьому раунді.
У Лондоні відбудеться зустріч української та американської делегацій для перемовин щодо перемир’я в Україні.