Комунальники припускають, що з мосту падало сміття та речі безхатченків або старі дерев'яні технічні балки.
Очевидці зняли на відео, як з моста Патона у воду нібито сипеться частина бетонних конструкцій. Натомість представники «Київавтодору» заспокоїли киян: з мостом, мовляв, все в порядку, жодного обвалу конструкцій не було. Кажуть, показане відео — взагалі не нове і йому «від декількох днів до декількох тижнів». 13 листопада комунальні служби здійснили перевірку мосту, інформує програма “Київ. Newsroom” телеканалу “Київ”.
Комунальники оглядали переправу з води, на човнах, а також пройшлися основними балками, які розташовані на висоті. Експерти пояснили, що саме падало з мосту сказати не можливо, але можна припускати, що це було сміття та речі безхатченків. Їх на мосту і під ним завжди багато, адже вони приходять туди грітися біля тепломагістралей або навіть красти частини мосту.
Комунальники кажуть, що у воду могли звалитися і частини старих дерев’яних технологічних проходів. Так називають кріплення, якими пересуваються робітники під час ремонтних робіт на мосту.
“На даний час монолітна плита знаходиться в робочому стані. Таких шматків, які можуть впасти не існує. А ці технологічні проходи знаходяться на підвісах, підвіси знімають, вони йдуть на металобрухт, про що ми неодноразово звертались до поліції. Безхатьки живуть біля тепломереж, з настанням холодних погодних умов вони сюди ховаються, де тепло є”, – зазначив Богдан Кобернюк, в.о. начальника КП “Київавтошляхміст”.
Крім того, комунальники зазначили, що міст Патона потребує капітального оновлення, через це дві смуги із семи перекрили для транспорту. Але для того, щоб почати ремонт, треба визначити фірму, яка розроблятиме проєктно-кошторисну документацію.
За два роки це намагалися зробити двічі, але фірми, які не пройшли по конкурсу через Прозоро подають скарги до Антимонопольного комітету. Це і відкладає терміни ремонту. У Департаменті транспортної інфраструктури сподіваються визначитися з фірмою – розробником документації до кінця цього року, а почати проєктування уже в наступному. Сам ремонт за прогнозами спеціалістів, теж затягнеться не на один рік.
“По прогнозах він розрахований на два роки. Тобто якщо би ми почали його в кінці 2022-го року, 23-й 24-й рік мали би повністю бути завершені такі роботи. Ми би мали його розширити і збільшити пропускну здатність вдвічі”, – зауважив Руслан Кандибор, директор Департаменту транспортної інфраструктури.
Нагадаємо, що міст Патона побудували у 1953му році. Відтоді переправу ремонтували лише раз – у 2004-му. Нещодавно мер Києва, Віталій Кличко заявив, що щоранку молиться за міст Патона.
Фото: Фейсбук
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.
Росіяни використовують наказ не стріляти з нашого боку для того, щоб витягнути своїх 200, провести…
Насправді ж самі росіяни не дотримуються свого так званого перемир'я, продовжуючи штурми та обстріли.
Олександр Гвоздик виграв перший бій 2025 року нокаутом у третьому раунді.
У Лондоні відбудеться зустріч української та американської делегацій для перемовин щодо перемир’я в Україні.