Повідомляється, що уряд взяв до уваги напрацювання підприємства щодо обмеження вмісту фосфатів в мийних засобах.
В комунальному підприємстві «Плесо» розповіли, яких заходів вживали для боротьби з цвітінням води цього літа. Про це інформує прес-служба організації.
Повідомляється, що впродовж літнього сезону 2020 року цвітіння води було основним фактором, який «змушував присвоювати київським пляжам тимчасовий статус «Не купатися».
Крім того, в серпні спостерігалося ще більш активне поширення цього явища.
Повідомляється, що влітку 2020 року фахівцями КП «Плесо» було ініційовано електронну петицію про законодавчу заборону фосфатних мийних засобів для покращення стану водних об’єктів України.
«Дане колективне звернення обґрунтоване тим, що масове використання побутової хімії із вмістом фосфатів та інших сполук фосфору є одним із головних чинників забруднення поверхневих водних об’єктів і призводить до їх евтрофікації. Відповідно до Директиви Ради 91/271/ЄЕС «Про очистку міських стічних вод» евтрофікація – це збагачення води поживними речовинами, особливо сполуками азоту та/або фосфору, що призводить до прискореного росту водоростей та вищих форм рослинного життя, внаслідок чого виникає небажане порушення балансу організмів у воді, а також зниження її якості» — йдеться в повідомленні.
В «Плесо» уточнюють: якщо у водойму потрапляє 1 грам фосфатів, це провокує ріст 5 – 10 кілограмів водоростей. При цьому тільки у 2020 році в українські водойми зі стічними водами скинуто понад 6 тисяч тонн фосфатів, про що свідчать дані державного обліку водокористування.
«На жаль, вказана петиція не набрала необхідної для її розгляду кількості підписів. Протягом встановленого законодавством трьохмісячного строку на її підтримку зібрано 6 775 підписів громадян із 25 тисяч необхідних» — зазначили в організації.
При цьому, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України начебто підтримало вирішення питань, порушених у згаданій електронній петиції. Було створено міжвідомчу робочу групу, до складу якої увійшли представники Міндовкілля, Мінекономіки, Держводагентства, ПрАТ «АК «Київводоканал», а також фахівці КП «Плесо». Результати напрацювань робочої групи затверджено постановою Кабінету міністрів України від 2 червня 2021 року.
«Даний регуляторний акт передбачає поетапне обмеження вмісту фосфатів та інших сполук фосфору у мийних засобах, що використовуються як для побутового, так і промислового прання та миття. Прийняття акта і його подальше впровадження дозволяє очікувати суттєвий природоохоронний ефект та послаблення «цвітіння» (евтрофікації) водойм на території України» — зазначають комунальники.
Повідомляється також, що у прийнятому урядом документі «враховано значну кількість пропозицій фахівців КП «Плесо», які вносились ними під час опрацювання проекту даної постанови міжвідомчою робочою групою». При цьому частина обмежень щодо загального вмісту фосфору в мийних засобах наберуть чинності вже 8 грудня 2021 року.
Фото: Фейсбук
Сьогодні, 24 квітня, в Офісі Генерального прокурора відбувся брифінг, під час якого розкрили деталі щодо…
Мета візиту сина Трампа до Угорщини офіційно не розголошується. Угорське МЗС утрималося від коментарів.
Трамп хоче також, щоб Москва повернула Україні Запорізьку АЕС, бо тоді ЗАЕС підпаде під контроль…
У квітні на військовій базі США в Місаві були розміщені два стратегічних бомбардувальники B-1B, що…
Самі ж урочистості з нагоди відкриття 72-го сезону, включаючи нагородження юних залізничників, інтерактивні конкурси та…
Як з'ясували журналісти, з лютого 2022 щонайменше по липень 2024 року Izovaс та повʼязані з…