Президентка Європейського парламенту Роберта Метсола в середу оголосила імена пʼяти євродепутатів, з яких прокуратура Бельгії просить зняти імунітет у межах розслідування справи про підкуп з боку китайського технологічного гіганта Huawei.
Про це пише AFP.
За словами Метсоли, підозрюваними в розслідуванні бельгійської прокуратури є євродепутат із Мальти Даніель Аттард, Болгарії – Нікола Мінчев, а також італійці Сальваторе де Мео, Джузі Прінчі та Фульвіо Мартускʼєлло.
Аттард представляє групу соціалістів у Європарламенті, Мінчев – лібералів, а італійці – правоцентристську Європейську народну партію.
Частина з них одразу заперечила підкуп з боку Huawei з метою лобіювання інтересів компанії, хоча й визнали, що їм пропонували подарунки, та висловили готовність співпрацювати зі слідством.
“Якщо ми вважатимемо, що участь у неформальній зустрічі є достатньою підставою для порушення судової справи, це серйозно обмежить нашу парламентську діяльність”, – сказав Сальваторе де Мео.
Далі, за процедурою, комітет з правових питань Європарламенту вирішить, чи позбавляти депутатів імунітету, після чого рішення має бути затверджене на пленарному засіданні більшістю голосів.
Корупційний скандал у Європарламенті вибухнув у березні після того, як правоохоронці провели серію обшуків у Бельгії та Португалії. Слідство підозрює лобістів Huawei у тому, що вони дарували подарунки законодавцям, які потім нібито захищали їхні інтереси в Брюсселі. Усього в межах справи вісьмом людям – зокрема й топменеджеру Huawei – висунули звинувачення, зокрема в корупції, відмиванні грошей та участі в злочинній організації. Тим часом Європарламент заборонив вхід на свою територію лобістам, які працюють на Huawei. Деякі з підозрюваних заперечують отримання хабарів, але визнають, що їм пропонували подарунки та запрошення на заходи. Цей скандал може мати серйозні наслідки для Huawei та вплинути на політику ЄС щодо китайських технологічних компаній.
Адміністрація президента США Дональда Трампа просить Верховний суд скасувати постанову, яка зобовʼязує Департамент ефективності уряду…
Олександр Ревва, відомий під сценічним ім’ям Артур Пірожков, офіційно отримав російське громадянство.
Із початку 2025 року кияни уклали 331 договір реструктуризації боргів за житлово-комунальні послуги через комунальний…
До кінця травня місто отримає результати детального інженерно-технічного обстеження пам’ятки архітектури місцевого значення на вул.…
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц сподівається, що у Ватикані вдасться зібрати представників РФ та України для дискусії…
Німеччина планує завершити створення танкової бригади до кінця 2027 року з чисельністю особового складу до…