Categories: Без рубрики

Кожен другий українець не може отримати електронний COVID-сертифікат через помилки при заповненні

Виправити помилки, допущені про заповненні електронних форм, може лише лікар, який вносив дані.

Із 10 тисяч українців, які тестують бета-версію системи ковідних сертифікатів в застосунку «Дія», 50% не змогли отримати сертифікат. Про це повідомив представник Міністерства цифрової трансформації в сюжеті «ТСН».

Тестування системи почалося 1 липня. За даними “ТСН”, воно показало, що кожен другий сертифікат не генерується через помилки у даних пацієнта або назві вакцини.

Двічі щеплений киянин Дмитро, як тільки з’явилася можливість, записався на бета-тестування електронних ковідних сертифікатів, однак система видала помилку. У Центрі вакцинації при МВЦ, де чоловік щеплювався, йому сказали, що для виправлення слід знайти лікаря, який робив і щеплення, і записи про першу вакцинацію, бо тільки він персонально може змінити ці дані в системі.

«Кожен лікар за внесену вакцину отримує певні кошти. І саме лікар несе відповідальність за внесені дані в систему», — зазначив представник сервісу Helsi.

Вирішити проблему Дмитру так і не вдалося. Адже з’ясувалося, що помилки є у записах і про першу, і про другу дози вакцини, при тому, що щеплення робили різні лікарі. В одному з випадків була неправильно вказана серія, в іншому — назва препарату. Чоловіку вдалося знайти прізвища обох лікарів, але з’ясувалося, що одна з них нині у відпустці, а другий працює на іншому кінці міста.

Видання зазначає, що вакцинальна кампанія виявилась надскладним завданням з технічної точки зору, і Міністерство цифрової трансформації нині начебто хоче спростити алгоритми, аби система не зважала на дрібні помилки, допущені при заповненні форм.

Всього із 10 тисяч користувачів, які протестували систему, половина не змогла отримати сертифікат, повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб.

Додамо, що нині записатися на бета-тестування ковід-сертифікату вже неможливо,

Зауважимо: в Мінцифри нещодавно заявили, що бета-тестування вже завершується, але подорожувати за електронними сертифікатами українці поки не зможуть: потрібно дочекатися завершення технічної валідації (оцінки кінцевого продукту) документа Євросоюзом. Зауважимо, що цей документ включатиме також інформацію про негативний ПЛР-тест чи факт одужання від ковіду.

Паралельно з електронним сертифікатом можна зробити і свідоцтво про вакцинацію – паперовий документ про проходження вакцинації з печатками, який видає сімейний лікар або медичний заклад, де було зроблене щеплення. Такі свідоцтва у європейських країнах існували давно і стали особливо актуальними після початку пандемії.

Раніше ми писали про те, як кияни можуть отримати COVID-сертифікати.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

У Брянську ліквідували провідного російського конструктора

У російському Брянську вибухнув автомобіль провідного російського конструктора. Він займався модернізацією засобів радіоелектронної боротьби.

17 хв. ago

У Киргизстані затримали російського блогера і ще кількох людей за підозрою у найманстві для РФ

У Киргизстані затримали кількох осіб за підозрою у вербуванні людей, зокрема й для участі у…

17 хв. ago

США тиснуть на Україну, щоб досягти угоди до 100 днів Трампа на посаді — POLITICO

США тиснуть на Україну, бо хоче укласти угоду за 100 днів після вступу Дональда Трампа…

26 хв. ago

Прибутки від видобутку на Сахалінському родовищі залишаться у держбюджеті – АРМА виграло справу у Верховному Суді

Верховний Суд підтвердив позицію Національного агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) щодо законності виплати…

30 хв. ago

У звіті НАТО не згадали про майбутнє членство України

У щорічному звіті генерального секретаря НАТО, оприлюдненому напередодні, відсутні згадки про те, що Україна стане…

42 хв. ago

Сербія не може претендувати на вступ в ЄС, поки проблема Косово не вирішена, – Франція.

Сербія не може сподіватися на приєднання до Європейського союзу (ЄС), поки статус Косово не буде…

54 хв. ago