Categories: Без рубрики

Країнам ЄС виплатять допомогу тільки після скасування аграрних заборон щодо України

Єврокомісія запропонувала фінансовий пакет на 100 млн євро п'яти державам на тлі кризи з українським зерном, який країни отримають за умови скасування своїх односторонніх заборон.

Про це заявили віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс та єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський після зустрічі з представниками Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії та України, передає Європейська Правда.

«Запропонований Єврокомісією пакет залежить від того, чи скасують держави-члени свої односторонні заходи. Ми підкреслили важливість швидкого дотримання спільного підходу ЄС, а не односторонніх рішень, щоб уникнути численних заборон та рішень, які ставлять під загрозу внутрішній ринок», – сказали вони.

За їхніми словами, на зустрічі було представлено комплексні пропозиції ЄС, спрямовані на вирішення занепокоєння, висловленого цими п’ятьма країнами-членами щодо погіршення становища європейських виробників певних видів продукції.

Запропонований пакет заходів включає другий транш фінансової підтримки постраждалих фермерів, виняткові захисні заходи щодо ключових продуктів та заходи, спрямовані на сприяння транзиту українського експорту зерна через «коридори солідарності».

Раніше в Єврокомісії уточнили, що фінансовий пакет підтримки складе 100 млн євро.

Нагадаємо, що 14 квітня Словаччина заборонила обробку імпортованого з України зерна. Рішення про обмеження в Словаччині ухвалили після того, як у партії пшениці з України вагою 1500 тонн, що відправлялась на молотіння, «було підтверджено наявність пестициду, який не дозволений у ЄС і має негативний вплив на здоров’я людини».

А вже наступного дня, 15 квітня, уряд Польщі заборонив ввезення зерна та іншого продовольства з України. Згодом у результаті обговорень країнам вдалося досягти домовленостей щодо транзиту українського зерна через Польщу.

Крім того, учора, 19 квітня, Болгарія ввела тимчасову заборону на імпорт продовольства з України. Основна причина полягає в тому, що за останній рік, всупереч ідеї так званих «коридорів солідарності», значні обсяги продовольства залишилися в країні та порушили основні виробничо-торговельні ланцюжки.

Фото: відкриті джерела

Recent Posts

Над Києвом збили дрони «Гербера» з радіомодемом. Вказує на ворожий ретранслятор поблизу

Над Києвом було збито кілька російських безпілотників типу «Гербера» з камерами на підвісі, CRPA-антеною та…

2 хв. ago

Алексус Гринкевич — новий командувач Об’єднаних сил у Європі

Американський генерал Алексус Гринкевич офіційно очолив Командування Об’єднаними силами НАТО у Європі. Церемонія передачі командування…

11 хв. ago

СБУ класифікує російський удар по Києву як воєнний злочин. У дронах «Герань» виявили китайські компоненти

Слідчі Служби безпеки України (СБУ) виявили у дронах «Герань» (російська версія безпілотника «Шахед») компоненти, виготовлені…

17 хв. ago

На Алеї захисників України з’явився знак на честь армійської авіації

У Києві відкрили новий елемент Алеї захисників України, присвячений подвигу воїнів армійської авіації.

25 хв. ago

Ексчиновника Міноборони підозрюють у схемі з паливом. Збитки – понад 2 млрд грн

Державне бюро розслідувань (ДБР) та Офіс генерального прокурора повідомили про підозру колишньому т.в.о. директора Департаменту…

32 хв. ago

Справу екскомандира 211 бригади ЗСУ, якому закидають покривання знущань, скерували до суду

До суду скеровано обвинувальний акт щодо Олега Побережнюка — екскомандира 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки…

40 хв. ago