Categories: Без рубрики

Країнам ЄС виплатять допомогу тільки після скасування аграрних заборон щодо України

Єврокомісія запропонувала фінансовий пакет на 100 млн євро п'яти державам на тлі кризи з українським зерном, який країни отримають за умови скасування своїх односторонніх заборон.

Про це заявили віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс та єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський після зустрічі з представниками Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії та України, передає Європейська Правда.

«Запропонований Єврокомісією пакет залежить від того, чи скасують держави-члени свої односторонні заходи. Ми підкреслили важливість швидкого дотримання спільного підходу ЄС, а не односторонніх рішень, щоб уникнути численних заборон та рішень, які ставлять під загрозу внутрішній ринок», – сказали вони.

За їхніми словами, на зустрічі було представлено комплексні пропозиції ЄС, спрямовані на вирішення занепокоєння, висловленого цими п’ятьма країнами-членами щодо погіршення становища європейських виробників певних видів продукції.

Запропонований пакет заходів включає другий транш фінансової підтримки постраждалих фермерів, виняткові захисні заходи щодо ключових продуктів та заходи, спрямовані на сприяння транзиту українського експорту зерна через «коридори солідарності».

Раніше в Єврокомісії уточнили, що фінансовий пакет підтримки складе 100 млн євро.

Нагадаємо, що 14 квітня Словаччина заборонила обробку імпортованого з України зерна. Рішення про обмеження в Словаччині ухвалили після того, як у партії пшениці з України вагою 1500 тонн, що відправлялась на молотіння, «було підтверджено наявність пестициду, який не дозволений у ЄС і має негативний вплив на здоров’я людини».

А вже наступного дня, 15 квітня, уряд Польщі заборонив ввезення зерна та іншого продовольства з України. Згодом у результаті обговорень країнам вдалося досягти домовленостей щодо транзиту українського зерна через Польщу.

Крім того, учора, 19 квітня, Болгарія ввела тимчасову заборону на імпорт продовольства з України. Основна причина полягає в тому, що за останній рік, всупереч ідеї так званих «коридорів солідарності», значні обсяги продовольства залишилися в країні та порушили основні виробничо-торговельні ланцюжки.

Фото: відкриті джерела

Recent Posts

Низка заходів до Дня Києва і не тільки. Дайджест мистецьких подій із 19 до 25 травня у столиці

Наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек. Серед яких – низка…

8 години ago

Поліція затримуватиме та доставлятиме до ТЦК обмежено придатних, які не пройдуть ВЛК до 5 червня — Міноборони

Міністерство оборони України нагадало, що військовозобов'язаним громадянам, які до 4 травня 2024 року були визнані…

8 години ago

На Рівненщині затримали посадовця на передачі хабаря за вирішення земельного питання

Співробітники СБУ та Нацполіції затримали «на гарячому» фігуранта під час отримання ним 7 500 доларів…

8 години ago

США можуть почати переговори про скорочення американського контингенту в Європі

Посол США при НАТО Метью Вітакер наголосив, що скорочення американських військ у Європі – "це…

8 години ago

На нас чекають дуже важкі дні — прем’єр Польщі Туск

Туск нагадав, що РФ вимагала, щоб на переговорах не було представників США, а також назвав…

9 години ago

Потрібно вимагати припинення вогню. Мелоні прокоментувала переговори України та Росії в Стамбулі

У своєму виступі перед початком саміту Європейської політичної спільноти в Тирані прем'єр-міністерка Італії говорила про…

9 години ago