Європейські країни в межах Ради держав Балтійського моря (РДБМ) розроблять правила поводження із суднами "тіньового флоту" Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс.
Про це пише Delfi.
«Ми координуватимемо і розроблятимемо загальні правила в межах РДБМ про те, як діяти у випадках, коли судна не підпорядковуються інструкціям або коли судна класифікуються як тіньовий флот і взагалі не мають прапора, як це було цього разу. Вони не повинні підпадати під дію міжнародних правових норм, які захищають їхню юрисдикцію», — зазначив Будріс, говорячи про інцидент, коли Естонія цього тижня у своїх економічних водах намагалась затримати танкер «тіньового флоту».
Литовський міністр також зазначив, що Рада обговорила можливість обмеження руху суден «тіньового флоту» через протоки та розширення списку санкцій щодо них.
«Ще один захід — синхронізація всіх наявних списків суден, що знаходяться в різних санкційних списках, в різних юрисдикціях. Це США, Сполучене Королівство і ЄС. Нам потрібно розширити цей список. Після 17-го пакету там 350 суден, нам потрібно його повністю заповнити, щоб ще більше знизити можливості Росії використовувати флот і становити для нас загрозу», — зазначив Будріс.
Рада держав Балтійського моря (РДБМ) — це неформальний форум, створений у Копенгагені 1992 року, що об’єднує десять країн регіону: Литву, Латвію, Естонію, Польщу, Фінляндію, Швецію, Данію, Норвегію, Ісландію та Німеччину.
14 травня глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила про погодження 17-го пакету санкцій проти країни-агресора Росії. Вона повідомила, що до санкційного списку внесено ще 189 суден «тіньового флоту» РФ, щоб зупинити експорт російських енергоносіїв.
Раніше Генштаб Міністерства оборони Естонії повідомляв, що 13 травня російський винищувач Су-35 порушив повітряний простір їхньої країни. Там зазначили, що російський літак пробув в естонському повітряному просторі менше ніж хвилину. Він не мав плану польоту, а його транспондер був вимкнений. Окрім цього, винищувач не мав двостороннього радіозв’язку з естонською авіадиспетчерською службою.
14 травня Міністерство закордонних справ Естонії викликало аташе посольства Росії в Естонії та вручило йому відповідну ноту.
Згодом міністр закордонних справ Естонії Маргус Цакхна розповів, що Росія відправила свій літак, коли військово-морські сили намагались затримати нафтовий танкер, що прямував до РФ.
Як повідомив командувач ВМС Естонії Іво Вярк, судно Jaguar, яке знаходиться під санкціями Великої Британії, 13 травня перебувало поблизу острова Найссаар, неподалік від Таллінна. Естонські військові зв’язалися з ним по радіо. Оскільки судно йшло без прапора, Естонія «була зобов’язана перевірити документи й правовий статус судна», зазначив Вярк. Він також розповів, що екіпаж судна відмовився йти на співпрацю, тож естонські військово-морські сили супроводжували Jaguar до російських вод.
Раніше міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль оголосив про посилення нагляду після підозрілих інцидентів із “тіньовим флотом” Росії у Балтійському морі.
Угорщина та Словаччина мають технічні та економічні можливості, щоб відмовитися від російських нафти та газу,…
Телеканал CNN склав «суб'єктивний рейтинг» від «найгіршої до найкращої» пісні на цьогорічному Євробаченні. Найгіршою CNN…
У понеділок, 19 травня, армія Ізраїлю заявила про початок масштабної наземної операції в секторі Газа.…
Європейському Союзу доведеться витратити щонайменше на 10 мільярдів євро більше, ніж торік, аби заповнити газові…
Командири низки українських підрозділів опублікували заяви щодо рапорту комбата 47 бригади «Маґура» Олександра Ширшина —…
Посли країн-членів Європейського Союзу погодили створення кредитного фонду в розмірі 150 мільярдів євро, спрямованого на…