Categories: Без рубрики

Країни Балтії та Польща оголосили про вихід з конвенції про заборону протипіхотних мін

Литва, Польща, Латвія та Естонія оголосили про вихід з Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін, також відомої як Оттавська конвенція.

Про це повідомили міністерства оборони цих країн.

У спільній заяві країн йдеться, що з часу ратифікації цієї конвенції безпекова ситуація в регіоні значно погіршилася, а збройні сили повинні мати «гнучкість та свободу вибору» для захисту.

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс пояснив, що чотири країни спільно вирішили на регіональному рівні зміцнити кордон, рекомендувавши вихід з Оттавської конвенції.

«Ми маємо готуватися до того, що росія продовжить створювати загрози для нашого регіону, незалежно від результату війни проти України. З’явиться можливість забезпечити виробництво протипіхотних мін після виходу з Оттавської конвенції. Водночас ми продовжуватимемо підтримувати всі міжнародні норми та гуманітарне право в консультаціях з нашими союзниками», — написав він.

Міноборони Естонії наголосило, що, попри рішення, поки що не планує використовувати протипіхотні міни.

Нагадаємо, Оттавська конвенція набула чинності 1 березня 1999 року. До серпня 2022 року 164 держави ратифікували договір або приєдналися до нього, серед них — Україна. Верховна Рада ратифікувала договір ще у 2005 році.

Конвенція спрямована на знищення протипіхотних наземних мін у всьому світі. Крім того, вона зобов’язує країни-учасниці знищувати запаси цієї зброї та розміновувати території. Утім, великі держави, які є колишніми або чинним виробниками наземних мін, не стали підписувати договір. До них належать США, Китай і росія.

Раніше українська делегація на 108-му засіданні Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї в Гаазі (Нідерланди) представила докази системного та цілеспрямованого застосування Росією хімічної зброї у війні проти України, грубо порушуючи Конвенцію про заборону хімічної зброї.

Recent Posts

Politico: Німецька фірма Kontron постачала обмежені технології до Росії, попри санкції ЄС

Німецька технологічна компанія Kontron експортувала до Росії обмежені технології після того, як Європейський Союз запровадив…

4 хв. ago

У Києві проведуть чергове тренування міських служб для забезпечення стабільного водопостачання у разі знеструмлення через обстріли

Наступного тижня у Києві проведуть тренування з органами управління та силами цивільного захисту для відпрацювання…

8 хв. ago

АМКУ відмовив у скаргах компаніям, пов’язаним з ексвласником ТРЦ Гулівер щодо управління комплексом

Антимонопольний комітет України відмовив у задоволенні чергових скарг на конкурс із відбору управителя для ТРЦ…

12 хв. ago

Власник OnlyFans може продати платформу за $8 млрд інвестгрупі зі США — Reuters

Компанія Fenix International, яка володіє онлайн-платформою OnlyFans, веде переговори про продаж сервісу інвестиційній групі на…

13 хв. ago

У Київміськбуді змінився керівник

Василь Олійник звільнився з посади голови правління та президента компанії ПРАТ "Холдингова компанія "Київміськбуд" (КМБ).…

16 хв. ago

Усе було, як у фільмі про мафію: яка атмосферу панувала на перемовинах про корисні копалини

Угоді між США та Україною про корисні копалини передували переговори «схожі на фільм про мафію».

16 хв. ago