Литва, Польща, Латвія та Естонія оголосили про вихід з Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін, також відомої як Оттавська конвенція.
Про це повідомили міністерства оборони цих країн.
У спільній заяві країн йдеться, що з часу ратифікації цієї конвенції безпекова ситуація в регіоні значно погіршилася, а збройні сили повинні мати «гнучкість та свободу вибору» для захисту.
Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс пояснив, що чотири країни спільно вирішили на регіональному рівні зміцнити кордон, рекомендувавши вихід з Оттавської конвенції.
«Ми маємо готуватися до того, що росія продовжить створювати загрози для нашого регіону, незалежно від результату війни проти України. З’явиться можливість забезпечити виробництво протипіхотних мін після виходу з Оттавської конвенції. Водночас ми продовжуватимемо підтримувати всі міжнародні норми та гуманітарне право в консультаціях з нашими союзниками», — написав він.
Міноборони Естонії наголосило, що, попри рішення, поки що не планує використовувати протипіхотні міни.
Нагадаємо, Оттавська конвенція набула чинності 1 березня 1999 року. До серпня 2022 року 164 держави ратифікували договір або приєдналися до нього, серед них — Україна. Верховна Рада ратифікувала договір ще у 2005 році.
Конвенція спрямована на знищення протипіхотних наземних мін у всьому світі. Крім того, вона зобов’язує країни-учасниці знищувати запаси цієї зброї та розміновувати території. Утім, великі держави, які є колишніми або чинним виробниками наземних мін, не стали підписувати договір. До них належать США, Китай і росія.
Раніше українська делегація на 108-му засіданні Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї в Гаазі (Нідерланди) представила докази системного та цілеспрямованого застосування Росією хімічної зброї у війні проти України, грубо порушуючи Конвенцію про заборону хімічної зброї.
Південна Корея передала Україні новий пакет допомоги розміром 100 мільйонів доларів.
НАБУ заявило про викриття київських адвокатів, які мали незаконний доступ до закритих судових рішень. Інформацію…
ByteDance, материнську компанію TikTok, ймовірно оштрафують на понад €500 мільйонів за нелегальну передачу даних європейських…
Президент США Дональд Трамп заявив, що Іран нібито готовий до прямих переговорів про свою ядерну…
Росія продовжує масовані атаки на Україну й відмовляється припиняти вогонь, що показує небажання Кремля йти…
Німецькі збройні сили вперше отримають на озброєння баражуючі боєприпаси, або дрони-камікадзе. Контракти на закупівлю першої…