Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу у розбудові оборонного потенціалу Європейського Союзу.
BRUSSELS, BELGIUM - NOVEMBER 6: CD Commissioner for Defence and Space Andrius Kubilius attends a hearing in the European Parliament on November 6, 2024 in Brussels, Belgium. Commissioners-designate appear in public hearings at the European Parliament. After that, the Commission as a whole is approved in a single vote of consent by the Parliament. (Photo by Thierry Monasse/Getty Images)
Слова Кубілюса цитує SVT.
Під час візиту до Швеції єврокомісар заявив, що Європа постає перед найбільшим нарощуванням озброєнь в сучасному світі, і сказав, що такі країни, як Швеція, повинні взяти на себе лідерство.
“Швеція має дуже сильну оборонну промисловість і здійснює масштабне переозброєння, тому вона є гарним прикладом для інших країн-членів“, – стверджує Кубілюс.
Він відзначив, що нині європейська оборонна промисловість фрагментована та потерпає через відсутність спільного ринку, через що “європейські країни витрачають великі суми за межами Європи”.
“У нас мало часу на розбудову нашої обороноздатності. Розвідувальні служби країн ЄС прогнозують, що Росія може випробувати статтю 5 НАТО до 2030 року“, – підкреслив комісар.
Європейська комісія розробила програму Readiness 2030, яка має на меті, серед іншого, знайти довгострокове фінансування для озброєння країн-членів.
Раніше повідомлялося, що Іспанія пропонує створити новий оборонний фонд, який надаватиме безповоротні гранти для зміцнення обороноздатності Європи та підтримки України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…