Страйкарі вимагають повернути попередні умови оплати, а в компанії начебто не збираються виконувати ці вимоги.
Кур’єри сервісу доставки їжі Bolt Food в Києві оголосили про початок страйку. Судячи з інформації в Telegram-каналі Bolt_STRIKE_INFO, він готувався ще з 17 серпня, а причиною стали зміни умов роботи кур’єрів, зокрема — зниження виплат майже на 50% за кожне виконане замовлення.
Точна кількість страйкуючих кур’єрів поки невідома, але на вказаний канал станом на 7 вересня підписано 168 людей.
В коментарі LIGA.net автор каналу Bolt_STRIKE_INFO, який представився організатором акції, розповів, як змінилася система оплати. З його слів, є базова сума, яку можна заробити з одного замовлення.
«Вона розраховується з урахуванням коефіцієнтів для всіх видів транспорту. Наприклад, за поганих погодних умов – це один коефіцієнт, за певного кілометражу доставляння – інший», – каже хлопець.
Крім базової суми, є система бонусів, розмір яких залежить від кількості доставлянь – 30, 50, 70 і 100. За словами кур’єра, в середині серпня систему бонусів змінили: градація зникла, а сума зменшилася десь в півтора раза.
«Той, хто працює 7 днів на тиждень, тепер отримує $60 за 100 (замовлень), замість $100 за 70 + 30 (замовлень)», – зазначив він.
Також начебто істотно скоротилися і коефіцієнти для розрахунку базової суми – кілометраж і погодні умови.
За словами організатора акції, Bolt Food не підписує з кур’єрами трудові договори, тому може на свій розсуд змінювати умови оплати.
В рамках страйку кур’єри щодня після 14:00 відключають додаток платформи, щоб компанія не могла виконувати свої функції через нестачу працівників. Також вони розклеюють наліпки з написом «кур’єри оголошують страйк» на свої рюкзаки, а також на будівлі столиці. Телеграм-канал страйкарів публікує скріншоти застосунку Bolt Food, де видно, що у пікові години для низки ресторанів доставка стає недоступною, й клієнтам пропонують самим забирати замовлення.
Серед вимог кур’єрів: визначення нижнього порога заробітку за замовлення (орієнтовно на рівні 60 грн.), повернення попередньо встановлених коефіцієнтів, якісне медичне страхування і реєстрація транспорту.
Представники сервісу вже прокоментували ситуацію: судячи з усього, приставати на вказані вимоги вони не збираються.
«Високий прибуток кур’єра формується за рахунок поєднання базового доходу і бонусів і забезпечується завдяки наявності достатньої кількості замовлень. Саме тому ми залишаємо за собою право комбінувати ці інструменти. У той же час, дохід кур’єрів нашої платформи стабільно високий завдяки зростанню кількості замовлень. Надалі ми плануємо продовжувати стимулювати зростання попиту на послуги Bolt Food, інвестуючи в цей напрямок. Така політика буде економічно вигідною як для компанії, так і для кур’єрів. Компанія зможе збільшити базу клієнтів, підключити нові ресторани в додаток і поліпшити пропозицію. У свою чергу, кур’єри зможуть отримувати більше замовлень і підвищувати свій прибуток» — розповів Ігор Шрамко, регіональний менеджер Bolt Food в Україні.
Співвласник і СЕО мережі ресторанів «Мафія» Тарас Середюк розповів виданню, що бажаючих працювати кур’єрами по Києву останнім часом небагато, хоча зарплата вже нібито наближається до позначки в $1000.
«Ми на рівні генерального менеджменту в тиждень по 3-5 годин обговорюємо, як зберегти наших кур’єрів. Ми за рік не провели жодного великого корпоративу, тому що в бізнесі не так багато грошей зараз. Але тільки за літо провели 3 корпоративи для кур’єрів, які стають одними з ключових учасників бізнесу», – пояснює Середюк.
Естонський сервіс доставки готової їжі Bolt Food запрацював в Україні з 29 жовтня 2020 року – першим містом став Київ, потім приєднався Харків, а до кінця року мають бути також Дніпро, Львів та Одеса. Серед головних конкурентів Bolt Food в Україні – Glovo і Rocket.
Фото: Фейсбук
Більшість дипломатів вважають досягнення домовленості між Москвою та Києвом малоймовірним через суттєві розбіжності між сторонами.
Наразі виконують аварійний ямковий ремонт локальними картами. Це дозволяє ефективно усувати пошкодження дорожнього покриття, які…
Понад 85% комплектуючих для САУ “Богдана” виробляють в Україні. Очікується, що до кінця 2025 року…
Київський апеляційний суд відхилив обʼєднаний позов Київської громади до комппанії "НЕСТ". У позові забудовника зобовʼязали…
У соборі віряни протягом трьох днів зможуть попрощатися з понтифіком. Останніми словами Папи Римського була…
У Білому домі обговорюють майбутній заробіток у Росії.