Будівництво барж, які здаються спеціально пристосованими для амфібійних висадок, викликало занепокоєння щодо можливого вторгнення Китаю в Тайвань. Колишній американський адмірал порівняв цю ситуацію з підготовкою до висадок в Нормандії у червні 1944 року.
Про це пише Newsweek
Щонайменше три з цих барж були помічені на суднобудівному заводі в Гуанчжоу на південному сході Китаю, про що минулого тижня повідомив Naval News, посилаючись на кілька джерел, що говорили на умовах анонімності.
Ці судна можуть функціонувати як мобільні причали, кожне з яких має 400-футовий проїзд, що простягається від його носа і дозволяє швидко висаджувати танки та вантажівки прямо на прибережні дороги на іншій стороні пляжу.
Китай вже прискорив виробництво так званих суден типу “roll-on/roll-off”, або комерційних суден з вбудованими рампами, які можуть бути реквізовані армією Китаю для транспортування та вивантаження військової техніки в умовах війни.
На думку Іана Істона, аналітика з питань безпеки та асоційованого професора Інституту морських досліджень Китаю Військово-морського коледжу США, складний рельєф Тайваню пропонує лише кілька пляжів, які підходять для висадки китайських військ, і для такої операції є лише два місяці сприятливих умов для перетину вузької, але часто небезпечної Тайванської протоки.
«На жаль. Нагадує мені підготовку союзників до висадки в Нормандії під час Другої світової війни. Це важливий розвідувальний індикатор і заслуговує на пильну увагу», – прокоментував ситуацію Адмірал Джеймс Ставридіс, колишній Верховний союзний командувач Збройними силами США в Європі.
У останні роки Китай значно посилив тиск на Тайвань, зокрема здійснюючи майже щоденні порушення зони ідентифікації повітряної оборони Тайваню та спільні військові навчання, що імітують блокаду. Китай вважає Тайвань частиною своєї території і пообіцяв приєднати його до Китаю, навіть силою, якщо це буде необхідно, хоча комуністична партія Китаю в Пекіні ніколи не управляла островом.
Директор ЦРУ Білл Бернс та інші офіційні особи заявили, що вони вважають, що китайський президент Сі Цзіньпін наказав своїм військовим бути готовими до дій проти Тайваню до 2027 року, хоча вони також визнали, що це не означає, що вторгнення відбудеться в цей рік або будь-який інший.
Президент США Дональд Трамп не виключає посилення тиску на РФ шляхом санкцій
Сьогодні Рада Безпеки ООН проведе важливе засідання, скликане головуванням Франції, щодо російської агресії проти України…
Кабінет міністрів України продовжив дію Положення про спеціальні обов'язки на ринку електроенергії до 31 жовтня…
На Київщині зафіксували рідкісне природне явище – торнадо, яке помітили у Броварському районі. Відео з…
На Столичному шосе в Голосієвському районі засіяли 700 квадратних метрів злакових трав та кущів.
Компанія Amazon запустила перші 27 супутників для широкосмугового інтернет-угруповання Kuiper у космос 28 квітня з…